Gry dla dzieci

Kiedy premiera Far Cry 6? Data wydania, gameplay, nowości

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański16.05.20246 min.
Kiedy premiera Far Cry 6? Data wydania, gameplay, nowości

Far Cry 6 premiera była wyczekiwana przez fanów tej kultowej serii gier akcji od bardzo dawna. Ostatecznie gra trafiła na rynek w październiku 2021 roku, oferując graczom całkowicie nowe doświadczenie rozgrywki w rewolucyjnym klimacie współczesnej Kuby. Wraz z obszerną kampanią fabularną, rozbudowanym trybem otwartego świata i wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami gameplayowymi, Far Cry 6 od razu zyskało uznanie zarówno graczy, jak i krytyków.

Kluczowe wnioski:
 • Far Cry 6 zadebiutowało na rynku 7 października 2021 roku, początkowo na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz na komputery osobiste z systemem Windows.
 • Główną nowością w rozgrywce jest wprowadzenie systemu "Resolver Weapons", umożliwiającego modyfikowanie i ulepszanie broni na wiele sposobów.
 • Gra oferuje rozległą kampanię fabularną, w której wcielamy się w lokalnego buntownika o imieniu Dani Rojas, walczącego z dyktaturą na wyspie Yara.
 • Postacią głównego antagonisty jest charyzmatyczny, acz bezwzględny przywódca Yary - Antón Castillo, wcielony przez uznanego aktora Giancarlo Esposito.
 • Far Cry 6 zostało pozytywnie przyjęte, chwalone za rozbudowany świat gry, świetną oprawę audiowizualną oraz udane innowacje w systemie walki i eksploracji.

Daty premiery i wydania Far Cry 6 na różne platformy

Fani z ogromną niecierpliwością wyczekiwali daty premiery Far Cry 6. Po licznych opóźnieniach spowodowanych pandemią COVID-19, w końcu mogli oni zapoznać się z najnowszą odsłoną tej kultowej serii gier akcji. Far Cry 6 zadebiutowało na rynku 7 października 2021 roku, trafiając początkowo na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz na komputery osobiste z systemem Windows.

Warto jednak zauważyć, że nie wszyscy gracze otrzymali dostęp do gry w tym samym momencie. Posiadacze specjalnej edycji kolekcjonerskiej mogli rozpocząć zabawę nieco wcześniej, bo już 4 października. Z kolei abonenci usługi Xbox Game Pass na konsolach Xbox i PC zyskali możliwość grania w Far Cry 6 już w dniu premiery, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Jak to zwykle bywa w przypadku dużych premier AAA, zespół deweloperski z Ubisoftu nie zwalnia tempa i systematycznie udostępnia nowe aktualizacje i łatki wprowadzające poprawki oraz nowe funkcjonalności. Przykładowo, już pod koniec listopada 2021 roku zaprezentowano dużą aktualizację zawierającą tryb Oblężenia, a także sporo usprawnień w kwestii optymalizacji i stabilności.

Należy pamiętać, że Far Cry 6 jest obecnie wspierane przez twórców tylko na wyżej wymienionych platformach. Gracze na Nintendo Switch lub posiadacze starszych generacji konsol PS3/Xbox 360, niestety nie mają możliwości zagrania w tę produkcję. Czas pokaże, czy pojawi się odpowiednia wersja przystosowana do kolejnych generacji sprzętu.

Przegląd rozgrywki i nowości wprowadzonych w Far Cry 6

Najnowsza odsłona Far Cry 6 przenosi nas do fikcyjnego kraju Yara, na Karaibach. Jest to jednak niezwykle szczegółowo odwzorowana wizja współczesnej, rewolucyjnej Kuby pod żelazną pięścią bezwzględnego dyktatora Antóna Castillo. W tej brutalnej dyktaturze wcielamy się w lokalnego buntownika o imieniu Dani Rojas, którego celem jest zjednoczenie rozproszonych sił oporu i obalenie reżimu Castillo.

W porównaniu do poprzednich części, fabuła stanowi w Far Cry 6 bardzo istotny element. Jest ona wzbogacona wieloma wątkami pobocznymi, przemyślanymi subtelnie przekazującymi realia życia w totalitarnym państwie. Bohaterowie są świetnie wykreowani, a za głos głównego antagonisty odpowiada sam Giancarlo Esposito, znany z serialu Breaking Bad.

Fabułę poznajemy eksplorując rozległy, otwarty świat inspirowany pięknymi krajobrazami Kuby. Świat ten jest niezwykle bogaty w aktywności poboczne, od wyścigów samochodowych, przez walki na arenie, po misje budowania bazy oporu. Ogromną nowością jest także system "Resolver Weapons", który pozwala nam na modyfikację i ulepszanie broni na wiele sposobów, z wykorzystaniem elementów znalezionych w otwartym świecie.

Sama rozgrywka pozostaje wierna korzeniom serii - jest dynamiczna, pełna akcji i zręcznościowych starć z uzbrojonymi po zęby przeciwnikami. Twórcy wprowadzili jednak sporo innowacji m.in. w stealth, walce wręcz czy wykorzystywaniu broni strzeleckiej. Możemy także liczyć na wzbogacony arsenał pojazdów.

 • System "Resolver Weapons" pozwalający modyfikować broń
 • Rozbudowany, bogaty w aktywności otwarty świat
 • Istotna, dopracowana fabuła z charyzmatycznymi bohaterami
 • Zręcznościowe, dynamiczne starcia z wykorzystaniem różnorodnej broni

Czytaj więcej: Mortal Kombat 11 na PS5 - data premiery, gameplay, wymagania

Najnowsze aktualizacje i dodatki do Far Cry 6

Tak jak większość dzisiejszych gier AAA, również Far Cry 6 pozostaje żywym produktem, który jest stale rozwijany i wzbogacany o nowe treści po premierze. Zespół Ubisoftu zaplanował dla fanów sporo atrakcji w postaci darmowych i płatnych aktualizacji oraz dodatków DLC.

Jedną z głównych, bezpłatnych aktualizacji była tzw. Operacja Zemsta, która trafiła do gry w grudniu 2022 roku. Zawierała ona nowy tryb "Oblężenie" z falami wrogów do pokonania. Wprowadzono także szereg ulepszeń, np. możliwość resetowania postępu w grze dla graczy chcących zacząć całkowicie od nowa.

Przyszłe aktualizacje:

 • Operacja Szerszeń - rozszerzona współpraca z Dannym i elementami RPG
 • Darmowe aktualizacje z wydarzeniami sezonowymi i nowymi aktywnościami

Płatne rozszerzenia w formule Far Cry 6 Year Pass obejmują z kolei trzy duże, fabularne dodatki z nowymi lokacjami i bohaterami. Pierwszy z nich, "Valluta", już jest dostępny, a kolejne mają się pojawić w 2023 roku.

Recenzje gry Far Cry 6 - opinie graczy i krytyków

Zdjęcie Kiedy premiera Far Cry 6? Data wydania, gameplay, nowości

Far Cry 6 spotkało się z generalnie pozytywnym odbiorem recenzentów. Gra zbiera bardzo dobre oceny, przekraczające średnią 80/100 na portalach zbiorczych. Chwalona jest przede wszystkim za:

 • Rozbudowany, żywy świat z mnóstwem aktywności do wykonania
 • Zapadającą w pamięć, wyborną oprawę audiowizualną
 • Udane innowacje w systemie walki, stealth i eksploracji

Gracze równie ciepło przyjęli najnowsze dzieło Ubisoftu, choć zwracają też uwagę na pewne wady. Częściej niż recenzenci narzekają na występujące niekiedy błędy techniczne, pewne niedociągnięcia w kwestii optymalizacji czy pojawiające się czasami problemy z AI przeciwników.

Podsumowanie

Seria Far Cry to jedna z najpopularniejszych marek w świecie gier akcji. Każda jej nowa odsłona budzi ogromne zainteresowanie i oczekiwania milionów fanów na całym świecie. Far Cry 6 było więc prawdziwą grą długo wyczekiwaną, której premiera miała miejsce w październiku 2021 roku. Gra ta wniosła do serii sporo świeżości i nowych rozwiązań, przy jednoczesnym zachowaniu sprawdzonej formuły dynamicznej akcji w otwartym świecie.

Możemy być pewni, że Ubisoft nie spocznie na laurach i już myśli o kolejnych częściach serii. Czas pokaże, co przyniesie przyszła Far Cry 7 premiera oraz jakie innowacje zostaną wówczas wprowadzone. Jedno jest pewne - będziemy z niecierpliwością oczekiwać na nowy kamień milowy w historii tej kultowej marki.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Aktualizacja Diablo 4 wprowadza ponownie moc wampiryczne
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły