Gry

FIFA 21 na PS4 - data premiery, nowości, gameplay. Co wiemy?

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski18.05.20246 min.
FIFA 21 na PS4 - data premiery, nowości, gameplay. Co wiemy?

FIFA 21 na PS4 to najnowsza odsłona kultowej serii gier piłkarskich od EA Sports. Czy najnowsza wersja FIFA na PlayStation 4 wprowadzi rewolucyjne zmiany, czy będzie jedynie ewolucją ze względu na ograniczenia sprzętowe? Poznajmy szczegółowe informacje na temat rozgrywki, trybów gry, nowości i daty premiery FIFA 21 na PS4.

Kluczowe wnioski:
 • FIFA 21 na PS4 zadebiutuje jesienią 2020 roku, lecz dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona.
 • Oczekuje się usprawnień w mechanice rozgrywki i fizyce piłki, a także ulepszeń trybów kariery menadżera i stwórz własnego zawodnika.
 • Fani spodziewają się poprawek w oprawie graficznej i wydajności gry na konsoli PlayStation 4.
 • Nie zapowiedziano jeszcze rewolucyjnych zmian ze względu na ograniczenia sprzętowe konsol ósmej generacji.
 • Zrecenzujemy grę po premierze, porównując ją z poprzednią odsłoną FIFA 20 na PS4.

FIFA 21 na PS4 - data premiery i najnowsze informacje

Miłośnicy piłki nożnej wyczekują FIFA 21 na PS4 już od miesięcy. Najnowsza odsłona kultowej serii piłkarskiej od EA Sports zadebiutuje na konsoli PlayStation 4 najprawdopodobniej w październiku 2020 roku, podobnie jak ostatnie części cyklu. Jednak dokładna data premiery FIFA 21 na PS4 nie została jeszcze ogłoszona przez producenta.

Zgodnie z najświeższymi informacjami, premiera FIFA 21 na PS4 odbędzie się w tym samym czasie na całym świecie. Ponadto, nie spodziewamy się opóźnień w wydaniu mimo trwającej pandemii COVID-19, ponieważ prace nad grą zakończyły się na początku roku.

W oczekiwaniu na debiut nowego FIFA, gracze żywo dyskutują o potencjalnych nowościach i ulepszeniach względem poprzedniej odsłony. Choć deweloperzy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów, spekuluje się o większej liczbie drużyn, zawodników i stadionów licencjonowanych.

Fani marki oczekują również oficjalnych informacji na temat trybu kariery i opcji rozbudowy własnej drużyny. Spodziewamy się, że FIFA 21 na PS4 wprowadzi szereg ulepszeń i rozszerzeń w tym zakresie, które odświeżą długotrwałą rozgrywkę.

FIFA 21 na PS4 - rozgrywka i nowości w mechanice

Kluczowym aspektem każdej nowej odsłony FIFA jest uaktualniona mechanika rozgrywki. FIFA 21 na PS4 ma odzwierciedlać realistyczne zachowania piłkarzy i zaawansowaną fizykę piłki. Oczekuje się, że doznania z gry będą jeszcze bardziej naturalne i lepiej odwzorowujące prawdziwe mecze piłkarskie.

Jedną z zapowiedzianych nowości jest zmodyfikowany system podań i przyjęć piłki. Ma on sprawić, że krótkie i długie podania będą bardziej precyzyjne, a opanowanie piłki - płynniejsze. To pozwoli graczom na lepszą kontrolę w newralgicznych momentach gry.

Producenci zapowiadają także zmiany w systemie strzałów i zachowań bramkarzy. Skuteczność strzałów ma być bardziej zróżnicowana, a reakcje bramkarzy - realistyczne i naturalnie reagujące na tor lotu piłki. To ogromna zmiana w stosunku do sztucznych zachowań bramkarzy w poprzednich odsłonach serii.

Kolejną zapowiedzianą nowością w FIFA 21 są ulepszone animacje zawodników podczas gry. Ruchami boiskowi oraz zachowaniami ciała będą jeszcze bardziej przypominać autentyczne zachowania gwiazd futbolu. To pozwoli uzyskać pełniejszą immersję w wirtualny świat piłki nożnej.

 • Realistyczna fizyka piłki i ruchów
 • Ulepszone systemy podań i strzałów
 • Naturalne ruchy i zachowania piłkarzy
 • Inteligentne reakcje bramkarzy

Czytaj więcej: God of War Ragnarök na Xbox Series X/S? Odpowiadamy na plotki

FIFA 21 na PS4 - tryby gry i ulepszenia w karierze

Główną atrakcją FIFA 21 na PS4 pozostaną popularne tryby gry znane z poprzednich odsłon cyklu. Fani ponownie będą mogli zmierzyć się w rozgrywkach FIFA Ultimate Team, karierze menadżera, a także stawiać pierwsze kroki jako młody zawodnik w trybie "Stwórz własną karierę".

Wiele wskazuje na to, że tryb kariery menedżerskiej doczeka się znaczących ulepszeń w FIFA 21. Gracze skarżyli się na chaos transferowy i dziwne decyzje sztucznej inteligencji w finale poprzedniej części. Deweloperzy zapowiadają bardziej realistyczny system zawodników, lepsza komunikację z nimi oraz negocjacje transferowe.

Tryb "Stwórz karierę", w którym wcielamy się w obiecującego młodego piłkarza ma zostać rozbudowany. Oprócz licencjonowanych lig młodzieżowych, pojawią się nowe opcje rozwoju zawodnika. Postać ma naturalniej się starzeć i zmieniać statystyki w zależności od formy, kontuzji i osiągnięć.

Nie zabraknie także tradycyjnych rozgrywek lokalnych i online dla jednego lub większej liczby graczy. Ponadto, debiutancki tryb Volta Football wprowadzony w FIFA 20 prawdopodobnie powróci w odświeżonej formie.

FIFA 21 na PS4 - grafika i wydajność na konsoli

Zdjęcie FIFA 21 na PS4 - data premiery, nowości, gameplay. Co wiemy?

Choć FIFA 21 na PS4 będzie ostatnią częścią serii wydaną na konsolach ósmej generacji, fani spodziewają się pewnych poprawek w oprawie graficznej. Deweloperzy obiecują wyższą rozdzielczość tekstur i modeli 3D stadionów oraz piłkarzy dzięki optymalizacji silnika gry Frostbite.

Kolejnym obszarem, który może ulec poprawie jest płynność animacji i fizyki na konsoli PlayStation 4. Wersja na PS4 Pro powinna oferować jeszcze wyższą jakość obrazu dzięki obsłudze rozdzielczości 4K i skuteczniejszemu wykorzystaniu mocy obliczeniowej.

Nie zapominajmy jednak, że FIFA 21 na PS4 będzie grą na sprzęcie z 2013 roku. Dlatego rewolucyjnych zmian graficznych raczej nie uświadczymy. Eksperci sugerują, że najlepsze doznania wizualne zapewni dopiero wersja na konsolę PlayStation 5, która zadebiutuje na rynku pod koniec 2020 roku.

 • Ulepszona jakość tekstur i modeli 3D
 • Płynniejsze animacje i fizyka na PS4
 • Wsparcie rozdzielczości 4K na PS4 Pro
 • Rewolucyjne efekty graficzne dopiero na PS5

FIFA 21 na PS4 - porównanie z FIFA 20 na PS4

Choć FIFA 21 na PS4 nie zapowiada się na rewolucję względem poprzedniej odsłony, możemy liczyć na szereg kluczowych zmian i ulepszeń. Przede wszystkim rozgrywka stanie się jeszcze bardziej realistyczna dzięki nowym systemom podań, strzałów i ruchów piłkarzy.

Podsumowanie

Premiera FIFA 21 na PS4 zbliża się wielkimi krokami, a fani z niecierpliwością wyczekują nowych elementów i ulepszeń. Choć EA Sports nie wprowadzi rewolucyjnych zmian ze względu na technologiczne ograniczenia konsoli ósmej generacji, gracze dostaną odświeżoną rozgrywkę oraz wzbogacone tryby kariery.

Warto jednak pamiętać, że prawdziwy przełom w serii gier FIFA nastąpi wraz z przesiadką na konsole nowej generacji. FIFA 22 na PS5 zapewni zupełnie nowe, oszałamiające doznania graficzne i płynniejszą rozgrywkę dzięki mocniejszemu sprzętowi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne szczegóły na temat wersji oraz daty premiery FIFA 22 na PS5.

Najczęstsze pytania

Dokładna data premiery FIFA 21 na PS4 nie została jeszcze ogłoszona, ale spodziewany debiut to październik 2020 roku - tak jak w przypadku poprzednich odsłon serii. Producent - EA Sports powinien wkrótce podać szczegółowy termin.

Twórcy obiecują udoskonaloną mechanikę rozgrywki z realistyczną fizyką piłki oraz naturalnymi ruchami i zachowaniami zawodników. Ponadto, rozbudowane zostaną tryby kariery menadżera i rozwoju własnego piłkarza. Grafika i płynność animacji również ulegną poprawie.

Choć FIFA 21 na PS4 wprowadzi ciekawe nowości, nie będzie to rewolucyjna zmiana ze względu na ograniczenia sprzętowe konsoli ósmej generacji. Prawdziwy przełom graficzny i mechaniczny przyniesie dopiero FIFA 22 na PS5, korzystająca z mocy nowego sprzętu.

Cena FIFA 21 na PS4 nie została jeszcze ujawniona, ale prawdopodobnie wyniesie ok. 249-299 złotych za standardową edycję i 349-399 złotych za wersję kolekcjonerską lub z dodatkowymi bonusami. Będzie zbliżona do poprzednich odsłon serii na PS4.

Tak, FIFA 21 na PS4 i Xbox One będzie ostatnią częścią serii FIFA wydaną na starszych konsolach. Kolejne odsłony - FIFA 22, FIFA 23 itp. Będą już tworzone z myślą o konsolach nowej generacji: PlayStation 5 i Xbox Series X.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Aktualizacja Diablo 4 wprowadza ponownie moc wampiryczne
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły