Poradniki

Jak dobrze zacząć sezon w Diablo 3? Początkujący przewodnik

Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski13.09.20235 min.
Jak dobrze zacząć sezon w Diablo 3? Początkujący przewodnik

Rozpoczynając nowy sezon w Diablo 3, gracze stają przed wieloma wyborami, które wpłyną na ich początkową ścieżkę rozwoju i przyjemność z gry. Ten poradnik pomoże dobrze rozpocząć grę i szybko się rozwinąć na niskich poziomach postaci.

Jak wybrać klasę postaci na start w Diablo 3?

Wybór klasy na starcie jest kluczowy, ponieważ określa styl rozgrywki i umiejętności, z których będziemy korzystać przez cały sezon. Każda z dostępnych klas ma inne zalety. Barbarzyńca to tank idealny do walki wręcz, Czarownik polega na czarach uszkadzających wrogów z dystansu. Łotrzyk kombinuje z pułapkami i atakami z ukrycia, a Mnich ma mobilność i szybkie ataki. Przy wyborze warto kierować się stylem gry, który nam odpowiada i sprawia frajdę.

Które przedmioty zebrać na początku gry Diablo 3?

Na niskich poziomach kluczowe jest zbieranie przedmiotów nadających się do ulepszenia w kowalstwie. Szczególnie cenne są przedmioty z podstawowymi bonusami do siły, zręczności, inteligencji i vitality. Warto zwracać uwagę na niebieskie i wyższej jakości ekwipunek. Dobrym źródłem jest rabowanie ciał potworów i otwieranie skrzyń z łupami. Nie należy przejmować się zbytnio konkretnymi statystykami tych przedmiotów.

Gdzie zdobyć pierwszy ekwipunek i doświadczenie w Diablo 3?

Na start sezonu najlepiej wrócić do Ostatniej Twierdzy i przejść wstępne zadania fabularne. Pozwolą one szybko zdobyć pierwsze poziomy i wyposażenie. Kolejnymi dobrymi lokacjami będą Krypta Zakonnicy, Katakumby, Cmentarz Szaleńców i inne pierwsze lokacje aktu I. Warto też odwiedzać Kowala Haedriga, by ulepszać ekwipunek.

Jakie umiejętności najpierw rozwijać w Diablo 3?

Jak dobrze zacząć sezon w Diablo 3? Początkujący przewodnik

Na początku najlepiej inwestować punkty w umiejętności podstawowe, zwiększające obrażenia. U barbarzyńcy - siłę ataku, u czarownika - pociski magiczne, u łotrzyka - zadawanie obrażeń z ukrycia. Równolegle warto rozwijać zdolności defensywne - zbroję, odporności, leczenie. Gdy mamy już wybrany główny typ ataku, rozwijamy go maksymalnie, by szybko zyskać siłę bojową.

Gdzie znaleźć skrzynie i łupy na niskich poziomach w Diablo 3?

Oprócz standardowych skrzyń rozrzuconych po lokacjach, na niskich poziomach świetnym źródłem wyposażenia są tzw. "resplendent chests" - lśniące, większe skrzynie ze złotymi okuciami. Często kryją w sobie unikalne przedmioty. Ich lokalizacje są losowe, ale warto ich aktywnie poszukiwać. Można też wracać do już odwiedzonych obszarów, by znaleźć nowe skrzynie w innych miejscach.

Jak szybko zdobyć złoto na początku Diablo 3?

Kluczowe na niskich poziomach jest podnoszenie każdej możliwej sztuki złota, sprzedawanie niepotrzebnego ekwipunku oraz ulepszanie wyposażenia u kowala, by zyskać premię do ilości zdobywanego złota. Dobrym sposobem jest także wielokrotne przechodzenie krótkich lokacji, w których znajdują się skrzynie - dzięki temu można szybko gromadzić łupy i złoto.

Które kowalstwo opłaca się rozwijać na start w Diablo 3?

Kluczowe jest jak najszybsze odblokowanie u kowala możliwości wytwarzania Klejnotów Marqueza. Pozwoli to wygodnie ulepszać znalezione przedmioty poprzez dodawanie głównych statystyk. Innym ważnym recepturami są te dające premie do zdobywanego doświadczenia i złota. Dzięki temu zyskamy szybki wzrost mocy bohatera.

Jak bezpiecznie zwiększać poziom trudności w Diablo 3?

Wraz ze wzrostem siły bohatera i jego wyposażenia można stopniowo zwiększać poziom trudności, co przekłada się na lepsze łupy. Nie należy jednak robić tego zbyt szybko, bo grozi to niepotrzebnymi zgonami. Dobrym wskaźnikiem jest tempo pokonywania przeciwników - jeśli zabijamy ich zbyt łatwo, można podnieść trudność. Zmiana nawet o 1 poziom trudności daje odczuwalny wzrost wyzwania.

Podsumowanie

Dobry start w Diablo 3 to klucz do sukcesu i satysfakcji z gry przez cały sezon. Odpowiedni wybór klasy, zdobywanie podstawowego ekwipunku, rozwój umiejętności i stopniowe zwiększanie wyzwań pozwoli szybko nabrać siły i zacząć cieszyć się wszystkimi aspektami tej świetnej gry RPG hack'n'slash. Wykorzystując powyższe porady, na pewno dobrze rozpoczniesz swoją przygodę w kolejnym sezonie Diablo 3.

Najczęstsze pytania

Aby odblokować skrzydła dla swojej postaci, należy jak najszybciej zdobyć poziom 70, a następnie ukończyć jedno ze specjalnych osiągnięć sezonowych. Najprostsze z nich polega na zabiciu bossa na Torment VI.

Na początku sezonu optymalnym wyborem jest gra solo, aby szybciej zdobywać ekwipunek i doświadczenie. Jednak później, przy wyższych poziomach trudności, gra w grupie daje duże korzyści.

Świetnym wyborem dla początkujących jest Barbarzyńca, który radzi sobie z tłumami przeciwników dzięki wysokiej wytrzymałości i obrażeniom AoE.

Krwawy kamień szlachetny na start warto przeznaczyć na ulepszenie ulubionej broni, co da duży wzrost obrażeń. Alternatywą jest pierścień lub amulet.

Warto stopniowo zwiększać trudność, gdy przestajemy odczuwać wyzwanie na aktualnym poziomie i szybko pokonujemy napotykanych przeciwników.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Nowe budowy na Assassina w Diablo 2 Resurrected Sezon 6: Najlepsze strategie
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Druid w Diablo 4 - najlepszy build na start
  5. Top-tier budynki barbarzyńca w Diablo 4 - Poziomowanie i gra końcowa w sezonie 2
Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski

Jestem zapalonym podróżnikiem po świecie Diablo, odkrywam mroczne zakamarki Diablo 2, triumfy Diablo 3 i tajemnice Diablo 4. Wkraczam w nową erę z Diablo Immortal, wcielając się w bohatera na mobilnych polach bitwy. Zapraszam na wyjątkową podróż przez piekło i nie tylko!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły