News

Gracze Diablo 4 szukają szybszego handlu. Rozwiązanie w zasięgu ręki?

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański22.11.20236 min.
Gracze Diablo 4 szukają szybszego handlu. Rozwiązanie w zasięgu ręki?

Gracze Diablo 4 od dawna narzekają na długie czasy oczekiwania na finalizację transakcji handlowych. Problem ten może jednak wkrótce odejść w niepamięć, bowiem w ostatnich dniach pojawiły się doniesienia o pracach nad usprawnieniem systemu wymiany przedmiotów. Czy w końcu doczekamy się szybkiego i wygodnego handlu?

Kluczowe wnioski:
 • Obecny system wymiany przedmiotów jest powolny i uciążliwy dla graczy.
 • Programiści pracują nad rozwiązaniem tego problemu.
 • Istnieje szansa na znaczące przyspieszenie finalizacji transakcji.
 • Usprawnienia mogą pojawić się już w najbliższych aktualizacjach.
 • Płynny handel to klucz do sukcesu gry typu Hack'n Slash.

Problemy z handlem w wersji konsolowej Diablo 4

Wersja Diablo 4 na konsole, mimo że korzysta z tej samej bazy online co gracze PC, ma poważny problem związany z handlem. Finalizacja transakcji pomiędzy graczami zajmuje bardzo dużo czasu, często ponad 30-40 minut. Jest to spowodowane mało intuicyjnym interfejsem handlowym dostosowanym do kontrolera.

Handel w Diablo opiera się na wymianie przedmiotów pomiędzy graczami. Jednak na konsolach wprowadzanie liczb za pomocą kontrolera aby wymienić konkretną ilość złota czy klejnotów jest żmudnym procesem.

Interfejs nie dostosowany do kontrolera

Standardowy interfejs handlowy w Diablo 4 został stworzony z myślą o graczach PC używających klawiatury i myszy. Pozwala to szybko i sprawnie przenosić przedmioty oraz wpisywać konkretne liczby reprezentujące ilość waluty.

Na konsoli gracze muszą mozolnie przesuwać kursor po ekwipunku i wolno wprowadzać cyfry za pomocą wirtualnej klawiatury sterowanej kontrolerem. To powoduje, że nawet proste transakcje zajmują kilkadziesiąt minut i graczom często kończy się czas połączenia z serwerem gry.

Długie czasy handlu na konsolach - problem w grze Diablo 4

Problem długich czasów finalizacji transakcji handlowych w Diablo 4 na konsolach zgłaszają sami gracze. Jeden z postów na Reddicie, który zdobył dużą popularność opisuje frustrację gracza, któremu udało się przeprowadzić handel z 3 transakcjami w ciągu... 40 minut!

Inni fani Diablo również piszą o godzinach spędzonych na próbach handlu i szukaniu chętnych partnerów, którzy zgodziliby się poczekać tak długo aż transakcja zostanie sfinalizowana. Jest to spory problem dla gry, w której handel przedmiotami odgrywa istotną rolę.

Jeden z graczy napisał: "Dopiero wczoraj znalazłem kogoś na tyle miłego, że poczekał ze mną aż 40 minut podczas 3 transakcji handlowych!"

Brak wsparcia producenta

Niestety Blizzard jak dotąd nie odniósł się do problemów graczy konsolowych Diablo 4 jeśli chodzi o handel. Być może programiści nie zdawali sobie sprawy jak duże będzie to wyzwanie dla użytkowników kontrolerów. Priorytetem na razie wydaje się walka z błędami i exploitami pozwalającymi mnożyć przedmioty.

Jednak fani mają nadzieję, że presja graczy i popularność postów skarżących się na problemy z handlem skłoni twórców do zajęcia się tym tematem i wprowadzenia ulepszeń w interfejsie.

Czas transakcji na PC 2-5 minut
Czas transakcji na konsoli nawet 40 minut

Czytaj więcej: Obiecane bonusy w Diablo 4: tydzień dodatkowego złota i wzrostu XP

Propozycje poprawy handlu w Diablo 4 na konsoli

Sami gracze mają pomysły jak usprawnić handel w Diablo 4 na konsolach. Najczęściej pojawiającym się postulatem jest dodanie wsparcia dla klawiatury i myszy podpiętych do konsoli.

Pozwoliłoby to zachować tę samą płynność interfejsu co na PC. Kolejny pomysł to dodanie wirtualnej klawiatury numerycznej przy wpisywaniu liczb podczas transakcji. Ułatwiłoby to precyzyjne ustalanie konkretnych wartości bez mozolnego "skrolowania" po cyfrach za pomocą drążka analogowego.

Wsparcie dla kontrolerów priorytetem

Jednak najlepszym i najtrudniejszym rozwiązaniem byłoby przeprojektowanie interfejsu handlu tak, aby był on w pełni intuicyjny i płynny w obsłudze kontrolerami.

Dla wielu graczy wersja konsolowa jest podstawową platformą do ogrywania Diablo 4, więc usprawnienie kluczowych elementów rozgrywki takich jak handel jest kluczowe dla sukcesu gry.

Brak nadziei na zmiany w handlu w Diablo 4 - opinia graczy

Część społeczności graczy Diablo traci już nadzieję na poprawę sytuacji jeśli chodzi o handel w konsolowym Diablo 4. Podobne problemy od lat występują bowiem w Diablo 3 na konsolach i mimo licznych próśb graczy, nie zostały rozwiązane.

Być może twórcy nie traktują wersji konsolowych jako priorytetu i skupiają się na rozwoju gry przede wszystkim na PC. Jednak ignorowanie frustracji tak dużej części społeczności może odbić się na popularności Diablo 4.

 • Handel kluczowym elementem gry akcji RPG
 • Interfejs handlu wymaga poprawy na konsolach

Wsparcie dla klawiatury i myszy w Diablo 4 - możliwe rozwiązanie?

Jedną z najczęściej pojawiających się sugestii graczy jest dodanie wsparcia dla klawiatury i myszy w konsolowym Diablo 4. Rozwiązałoby to większość problemów związanych z handel, ponieważ interfejs został pierwotnie zaprojektowany z myślą o tych urządzeniach.

Technicznie nie powinno być to dużym wyzwaniem dla twórców. Konkurencyjne gry RPG takie jak Grim Dawn już teraz pozwalają graczom konsolowym podłączać mysz i klawiaturę. Pozwala to cieszyć się płynną rozgrywką nawet bez posiadania komputera PC.

Póki co Blizzard nie odniósł się do tych propozycji graczy. Być może jednak rosnąca presja ze strony niezadowolonych fanów skłoni deweloperów do wprowadzenia tego rozwiązania w jednej z przyszłych aktualizacji Diablo 4.

Podsumowanie

Problemy z handel w Diablo 4 na konsolach są poważnym utrudnieniem, ale istnieje szansa na poprawę. Twórcy nie odnieśli się jeszcze do frustracji graczy, jednak rosnąca presja ze strony fanów może ich do tego skłonić. Rozwiązaniem mogłoby być dodanie wsparcia dla klawiatury i myszy lub zmiana interfejsu tak, by był w pełni intuicyjny dla kontrolerów.

Ogromne ilości losowo generowanego ekwipunku to jeden z filarów gry. Bez płynnego handlu tracimy możliwość wymiany niepotrzebnych przedmiotów. Mamy nadzieję, że deweloperzy wezmą pod uwagę postulaty graczy i usprawnią ten element rozgrywki.

Doceniamy trudne zadanie, jakim jest tworzenie gry na wiele platform. Optymalizacja obsługi kontrolera nie jest łatwa. Liczymy jednak, że problemy zgłaszane przez nas - społeczność fanów Diablo - nie zostaną zlekceważone i wkrótce będziemy mogli cieszyć się płynnym handlem.

Handel to kluczowy element gier RPG. Bez możliwości wymiany zbędnego ekwipunku trudno mówić o satysfakcjonującej rozgrywce. Dlatego mamy nadzieję na poprawę interfejsu handlu w Diablo 4 na konsolach i będziemy cierpliwie czekać na reakcję twórców.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Aktualizacja Diablo 4 wprowadza ponownie moc wampiryczne
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły