News

Zaskakujące zmiany w systemie loot w Diablo 4 - co twórcy mają w planach?

Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski04.12.20237 min.
Zaskakujące zmiany w systemie loot w Diablo 4 - co twórcy mają w planach?

System lootów w Diablo 4 doczeka się zaskakujących zmian, o czym poinformowali sami twórcy gry. Podczas ostatniego Campfire Chat zdradzili oni kilka szczegółów na temat planowanych modyfikacji, które mają poprawić rozgrywkę i zmotywować graczy do dalszego grania.

Kluczowe wnioski:
 • Obecny system lootów nie spełnia oczekiwań graczy i wymaga poprawy.
 • Twórcy skupią się na zwiększeniu możliwości modyfikacji zdobywanego ekwipunku.
 • Joe Shely zasugerował, że część zmian pojawi się już w sezonie 3.
 • Największe modyfikacje zostaną jednak wprowadzone dopiero w 2024 roku.
 • Twórcy ściśle konsultują się z twórcami treści nt. kierunku zmian.

Twórcy obiecują ogromne zmiany

Podczas ostatniego spotkania z fanami w ramach cyklu "Campfire Chat" twórcy gry Diablo 4 zapowiedzieli daleko idące zmiany w systemie zdobywania łupów. Jak zdradził Joseph Piepiora, jeden z głównych projektantów, zespół pracuje obecnie nad gruntowną przebudową tego elementu rozgrywki.

Przy projektowaniu nowego systemu lootów programiści chcą skupić się przede wszystkim na zapewnieniu graczom satysfakcjonującego początku podróży z każdym nowo zdobytym artefaktem. Innymi słowy, losowo wygenerowany ekwipunek ma stanowić bazę do dalszej rozbudowy i personalizacji.

Spore oczekiwania fanów

Zmiany w systemie znajdziek przyjęte zostały z entuzjazmem przez społeczność gry. Od dawna bowiem fani sygnalizowali twórcom konieczność poprawy tego elementu rozgrywki.

Jak dotąd możliwości modyfikacji wylosowanych przedmiotów były mocno ograniczone. W efekcie zdobycie naprawdę potężnego ekwipunku wymagało wiele czasu i powtarzalnego grindowania.

Gra czeka na przebudowę systemu łupów

Twórcy Diablo 4 nie ukrywają, że obecny system zdobywania łupów pozostawia sporo do życzenia. Podczas ostatniego spotkania z fanami Joseph Piepiora przyznał, że choć walka z potworami sprawia już sporo frajdy, to sama eksploracja i zbieranie wyposażenia wciąż może być satysfakcjonująca.

Jak zapowiedzieli deweloperzy, zamierzają poprawić ten stan rzeczy jeszcze w 2023 roku. Niestety, największe zmiany zaplanowano dopiero na 2024 rok. Pocieszające jest to, że już teraz trwają intensywne prace nad nowym systemem.

Jeśli Diablo to gra o zabijaniu potworów i zdobywaniu łupów, to zabijanie potworów działa obecnie całkiem nieźle. Myślę jednak, że zdobywanie łupów nadal pozostawia sporo do życzenia. Musimy to poprawić.

Wyczekiwany restart

Niektórzy fani obawiają się, że zmiany będą na tyle rewolucyjne, iż konieczny okaże się reset postaci i postępów. Inni z kolei mają nadzieję właśnie na taki ruch ze strony producenta, który pozwoliłby spojrzeć na grę z nowej perspektywy.

Trudno na razie przewidzieć, w jakim kierunku podążą twórcy Diablo 4. Póki co zespół Blizzarda okrywa cały projekt głęboką tajemnicą.

Czytaj więcej: Zniżka 43% na Diablo 4 na Black Friday - Doskonała Okazja dla Polskiej Społeczności Graczy

Rozczarowanie po Sezonie Złośliwego

Przez wiele miesięcy po premierze Diablo 4 zmagało się z mieszanymi opiniami graczy i stopniową utratą popularności. Zwłaszcza nieudany Sezon Złośliwego rozczarował fanów i przyniósł grze wiele negatywnego PR.

Sytuację udało się opanować dopiero wraz z wprowadzeniem Sezonu Krwawego, który przyniósł szereg ciekawych zmian w rozgrywce. Targetowana farma bossów końcowych czy wydarzenia Blood Harvest spotkały się z pozytywnym odbiorem.

Sezon Złośliwego Negatywne opinie
Sezon Krwawy Pozytywne zmiany

Czas na kolejne modyfikacje

Choć udało się zatrzymać fale krytyki, twórcy Diablo 4 nie zamierzają spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie, obiecują kolejne, jeszcze bardziej przełomowe zmiany w przyszłym roku.

Czy rzeczywiście uda im się poprawić opinie graczy i zachęcić do powrotu tych, którzy porzucili tytuł zawiedzeni jego formą? Czas pokaże.

Krwawy Sezon przyniósł pozytywne zmiany

Zaskakujące zmiany w systemie loot w Diablo 4 - co twórcy mają w planach?

Po nieudanym fragmencie rozgrywki, jakim był Sezon Złośliwego, Diablo 4 powróciło na właściwe tory wraz z Sezonem Krwawym. Ten fragment gry przyniósł kilka istotnych nowości, które trafiły w gusta fanów.

Jedną z ciekawszych modyfikacji było wprowadzenie farmy konkretnych bossów końcowych, co pozwala graczom efektywniej zdobywać wymarzony ekwipunek. Równie pozytywnie odebrano sezonowe eventy w rodzaju Żniw Krwi.

Odpływ graczy zatrzymany

Co istotne, zmiany te przełożyły się na konkretne liczby. Od czasu wprowadzenia nowej zawartości widoczny jest wyraźny wzrost liczby aktywnych graczy oraz oglądalności na platformie Twitch.

Można więc śmiało powiedzieć, że Sezon Krwawy uratował Diablo 4 przed dalszym odpływem użytkowników i przywrócił grze blask.

Twórcy pracują nad poprawą itemizacji

Co prawda Sezon Krwawy pozytywnie wpłynął na rozgrywkę, twórcy Diablo 4 doskonale zdają sobie jednak sprawę, że to dopiero początek drogi. Priorytetem na najbliższe miesiące jest poprawa systemu zdobywania i modyfikacji przedmiotów.

Jak dotąd możliwości personalizacji ekwipunku są mocno ograniczone. Przykładowo, gracze mogą przerzucić tylko jeden losowy atrybut na danym artefakcie. To zdecydowanie za mało, by czuć satysfakcję z budowania własnej postaci.

 • Ograniczone możliwości modyfikacji ekwipunku
 • Konieczność wielogodzinnego farma wymarzonych przedmiotów

Dlatego też jednym z głównych celów deweloperów Diablo 4 jest znaczące rozbudowanie opcji personalizacji przedmiotów, tak by z każdym nowym lootaem rozpoczynała się ekscytująca podróż.

Nowy system modyfikacji ekwipunku

Choć szczegóły nowego systemu lootów owiane są jeszcze tajemnicą, podczas ostatniego spotkania z fanami twórcy zdradzili garść ogólnych informacji. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że zmiany będą naprawdę rewolucyjne.

Jednocześnie producenci starają się łagodzić nastroje tych graczy, którzy obawiają się radykalnych modyfikacji mogących doprowadzić do resetu postaci. Na razie ciężko przewidzieć ostateczny kształt nowego systemu.

Konsultacje ze społecznością

Cieszyć może fakt, że prace nad przebudową loopów w Diablo 4 nie odbywają się w oderwaniu od opinii fanów. Przeciwnie, twórcy na bieżąco konsultują pomysły i prototypy z czołowymi twórcami treści skupionymi wokół gry.

Daje to nadzieję, że ostateczny kształt systemu itemizacji faktycznie spełni oczekiwania szerokiego grona odbiorców.

Zmiany dopiero w 2024 roku

Niestety, chociaż prace nad nowym systemem zdobywania i modyfikacji przedmiotów są w toku, gracze będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jak na razie nie podano konkretnej daty wprowadzenia zmian.

Wiadomo tylko, że małe poprawki pojawią się być może już w trzecim sezonie gry na początku przyszłego roku. Kompleksowa przebudowa ma jednak nastąpić najwcześniej w 2024 roku wraz z jedną z kolejnych aktualizacji.

Miejmy nadzieję, że twórcy nie popełnią błędów poprzedników i nowa odsłona systemu lootów faktycznie spełni pokładane w niej ogromne nadzieje.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem kwestię planowanych zmian w systemie zdobywania i modyfikacji ekwipunku w grze Diablo 4. Dowiedziałem się o nich podczas jednego ze spotkań twórców gry z fanami. Brzmią naprawdę obiecująco i mogą odmienić całą rozgrywkę.

Obecnie możliwości personalizacji wyposażenia są mocno ograniczone, przez co zdobycie idealnego zestawu wymaga wielogodzinnego farma. System lootów budzi spore niezadowolenie graczy i domaga się modernizacji. Twórcy to rozumieją i obiecują spore zmiany.

Niestety, większość modyfikacji pojawi się najwcześniej w 2024 roku. Do tego czasu na pewno będę śledził wszelkie doniesienia na temat kierunku prac i szczegółów wprowadzanych zmian. Jako fan serii oczekuję poprawy jakości systemu zdobywania wyposażenia i większych możliwości jego personalizacji.

Mam nadzieję, że twórcy wyciągnęli wnioski z wcześniejszych wpadek i tym razem na dobre rozwiążą bolączki graczy związane ze zdobywaniem i ulepszaniem ekwipunku. Będę trzymał kciuki i z niecierpliwością wyczekiwał szczegółów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Aktualizacja Diablo 4 wprowadza ponownie moc wampiryczne
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski

Jestem zapalonym podróżnikiem po świecie Diablo, odkrywam mroczne zakamarki Diablo 2, triumfy Diablo 3 i tajemnice Diablo 4. Wkraczam w nową erę z Diablo Immortal, wcielając się w bohatera na mobilnych polach bitwy. Zapraszam na wyjątkową podróż przez piekło i nie tylko!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły