News

Wszystko o aktualizacjach fabularnych w Diablo 4

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski17.12.20235 min.
Wszystko o aktualizacjach fabularnych w Diablo 4

Aktualizacje fabularne w Diablo 4 są przedmiotem wielu spekulacji wśród fanów tej popularnej gry. Po pokonaniu Lilith w podstawowej wersji gry, gracze zastanawiają się, co dalej. Powrót Mefista wydaje się nieunikniony, a wraz z nim być może także innych Władców Piekieł. W tym artykule zebraliśmy wszystko, co wiemy na temat przyszłych DLC do Diablo 4, w tym zapowiedzianego dodatku "Vessel of Hatred" i tego, co może nam zaoferować.

Zapowiedziane dodatki fabularne

Fani Diablo 4 z niecierpliwością czekają na wieści o dodatkach fabularnych do gry. Po emocjonującym finale walki z Lilith, gracze zastanawiają się, co dalej. Twórcy gry potwierdzili, że już pracują nad pierwszym dużym dodatkiem zatytułowanym "Vessel of Hatred", który ma się ukazać w 2024 roku.

Podobnie jak poprzednie dodatki do Diablo 2 i 3, "Vessel of Hatred" ma rozszerzyć fabułę, dodać nowy akt gry i być może także nowe klasy postaci. Będzie kontynuacją wydarzeń z podstawowej wersji Diablo 4.

Powrót Mefista jako głównego złoczyńcy

Już sam tytuł dodatku "Vessel of Hatred" sugeruje, że głównym złoczyńcą tym razem będzie Mephisto. Po pokonaniu Lilith, Prime Evil mogą ponownie zaatakować Sanctuary. Wygląda na to, że Mephisto wykorzysta Neyrelle, by powrócić do świata żywych.

Mephisto był jednym z głównych wrogów w Diablo 2, więc dla wielu graczy będzie to powrót do dobrze znanych klimatów. Walka z demonem ponownie zapowiada się ekscytująco.

Możliwy sojusz Mefista z Nayrelle

Zakończenie Diablo 4 pokazuje, jak Neyrelle kradnie Kamień Duszy Mefista i wyrusza z nim w nieznane. Jej intencje nie są jasne. Być może chce na zawsze uwięzić Mefista lub go zgładzić. Jednak tytuł dodatku sugeruje, że Mephisto jakoś ją kontroluje lub manipuluje.

Być może Neyrelle myśli, że dokończy dzieła pokonanych bohaterów i pozbędzie się Mefista oraz innych Prime Evil, ale tak naprawdę umożliwia im powrót. Może stać się ich marionetką lub "naczyniem nienawiści".

Atak Mefista na Kurast

Zwiastun "Vessel of Hatred" pokazuje, że akcja dodatku rozgrywać się będzie w mieście Kurast. To właśnie tam Mephisto siał spustoszenie w Diablo 2. Wygląda na to, że po powrocie do Sanctuary ponownie skupi się na tym miejscu.

Być może chce dokończyć swoje dzieło zniszczenia lub ma tam jakieś niezrealizowane cele. Możliwe też, że miasto kryje artefakty, które pomogą mu odzyskać dawną potęgę. Cokolwiek Mephisto knuje, dla mieszkańców Kurast jego powrót oznacza kolejną falę terroru.

Czytaj więcej: Zniżka 43% na Diablo 4 na Black Friday - Doskonała Okazja dla Polskiej Społeczności Graczy

Spekulacje na temat powrotu Diablo

Choć głównym złoczyńcą dodatku będzie Mephisto, fani spekulują także na temat losów pozostałych Prime Evil. Po zniknięciu Lilith nic nie stoi już na przeszkodzie, by Diablo i Baal również powrócili do Sanctuary.

Po pokonaniu Lilith umierająca księżniczka demonów daje graczowi przestrogę na temat niebezpieczeństwa ze strony Prime Evil. Następnie w wizji pojawia się Diablo, sugerując, że jego powrót jest bliski.

Diablo był nieobecny w podstawowej wersji gry, więc gracze spodziewają się jego rychłego pojawienia. Być może dołączy do Mefista lub będzie realizować własny plan podboju Sanctuary. W końcu to on jest najpotężniejszym z Prime Evil.

Los Baala

Na razie nic nie wiadomo o potencjalnym powrocie Baala, trzeciego z braci. Być może trzyma się z boku, obserwując wydarzenia z ukrycia. A może snuje już intrygę, by zdobyć władzę nad piekłem i Sanctuary?

Fani spekulują, że kolejne dodatki do Diablo 4 mogą skupiać się właśnie na Baalu i Diablo. Póki co muszą jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalne informacje ze strony twórców gry.

Dodatek Złoczyńca Lokalizacja
Vessel of Hatred Mephisto Kurast
? Diablo ?
? Baal ?

Podsumowanie

Wszystko o aktualizacjach fabularnych w Diablo 4

W powyższym artykule zebrałem najważniejsze informacje na temat fabularnych dodatków, które mają trafić do Diablo 4. Przybliżyłem kulisy historii, która rozwinie się po finale podstawowej wersji gry. Skupiłem się przede wszystkim na postaci Mefista oraz dodatku "Vessel of Hatred", w którym wcieli się on w rolę głównego antagonisty.

Opisałem możliwy rozwój wydarzeń po tym, jak Neyrelle skradła Kamień Duszy Mefista. Przedstawiłem teorię, że Mephisto wykorzysta ją, by powrócić do świata żywych. Wspomniałem również o prawdopodobnym ataku Mefista na miasto Kurast. To właśnie tam rozgrywać się będzie akcja dodatku.

Nie zapomniałem także o innych Prime Evil. Przytoczyłem spekulacje fanów na temat losów Diablo i Baala po tym, jak Sanctuary przestała być chroniona przez Lilith. Być może również knują plany powrotu i zemsty.

Mam nadzieję, że artykuł pozwolił lepiej zrozumieć fabułę Diablo 4 i dał czytelnikom przedsmak tego, co ich czeka w dodatkach. Oczywiście wciąż wiele szczegółów owiana jest tajemnicą, ale możemy spodziewać się wielkiego finałowego starcia z Prime Evil.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły