News

Diablo 4: graczom pojawił się problem z lagami

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański29.12.20235 min.
Diablo 4: graczom pojawił się problem z lagami

Problem z lagami w Diablo 4 rujnuje przyjemność z gry wielu graczom. Spowodowane jest to serwerami, do których trzeba się wciąż łączyć. Lagi powodują utratę postaci i postępów w grze, co frustruje fanów. Wyłączenie crossplay może nieco złagodzić problem, ale nadal będzie to dokuczliwe dla wielu osób.

Lagi w Diablo 4 rujnują rozgrywkę

Problem z lagami w grze Diablo 4 od dłuższego czasu rujnuje przyjemność z rozgrywki wielu graczom. Ci, którzy grają solo, są szczególnie sfrustrowani, ponieważ lagi czynią grę praktycznie "niegrywalną".

Podobnie jak poprzednia odsłona Diablo, czwarta część wymaga ciągłego połączenia z serwerami. Deweloperzy tłumaczą to chęcią wyeliminowania oszustw i piractwa. Jednak dla wielu fanów jest to duże utrudnienie, bo przerwy w łączności potrafią nagle przerwać rozgrywkę.

W przypadku Diablo 4, te przerwy powodowały już utratę postaci z trybu Hardcore oraz konieczność restartowania ważnych momentów w grze. Wszystko przez coś, na co gracze nie mają wpływu.

Frustrację graczy solo jeszcze bardziej potęguje fakt, że błędy z lagami pozbawiają ich często owoców wielogodzinnego wysiłku. Np. niedawno jeden z redditowiczów stracił całe wydarzenie Blood Harvest, do którego przygotowywał się kilka nocy.

Reakcje graczy na problemy z lagami

Ostatnio na Reddicie pojawił się emocjonalny wpis, w którym autor krytykuje ciągłe lagi w Diablo 4. Zastanawia się w nim, po co gra musi cały czas działać online i dlaczego gracze solo nie mogą eksplorować świata w trybie offline.

W wątku szybko pojawiły się komentarze innych graczy, którzy również stracili postacie lub postępy z powodu lagów w D4. Jeden gracz stracił postać z Hardcore przez lagi, mimo że ma światłowodowe łącze. Inny utracił postać na 81. poziomie.

Problemy z lagami wynikają z serwerów

Użytkownicy Reddita szybko wyjaśnili, że gra nie została zaprojektowana z myślą o trybie offline, więc rozgrywka w ten sposób nie wchodzi w grę. Jednak wielu z nich zgadza się, że obecna sytuacja jest frustrująca.

Wszystko wskazuje na to, że źródłem kłopotów są same serywery Diablo 4, które nie radzą sobie z napływem graczy. Potwierdzają to głosy sugerujące wyłączenie funkcji crossplay, która notorycznie powoduje problemy.

Niestety, nawet to rozwiązanie nie eliminuje lagów całkowicie. Jak stwierdził jeden z komentujących, poza crossplay nie ma już nic innego, co można zrobić - "to problem Diablo".

A prawdopodobnie nie pomaga też fala nowych graczy, którzy w okresie świątecznym mają więcej wolnego czasu na granie. To jeszcze bardziej obciąża i tak niewydolne serwery.

Czytaj więcej: Ograniczony dostęp do Diablo 4 za darmo na Steamie. Sprawdź szczegóły!

Wyłączenie crossplay może złagodzić problemy z lagami

Jednym z rad przekazywanych przez graczy jest wyłączenie funkcji crossplay w ustawieniach gry. Jest ona znana z powodowania różnych problemów technicznych.

Niektórzy twierdzą, że gra bez crossplay działa płynniej i stabilniej. Choć lagi nie znikają całkowicie, to ich częstotliwość i dotkliwość maleje. Dla wielu osób to zauważalna poprawa komfortu rozgrywki.

Niestety wyłączenie crossplay nie pomoże w przypadku gdy kłopoty wynikają bezpośrednio z niestabilności serwerów gry. Wtedy niezależnie od ustawień, wciąż można oczekiwać niespodziewanych przerw w rozgrywce.

Mimo to, warto spróbować tę metodę, bo dla wielu graczy przynosi ona pozytywne efekty. A korzystanie z crossplay i tak ma sens tylko przy grze w kooperacji ze znajomymi na innych platformach.

Fala nowych graczy pogarsza problemy z lagami

Diablo 4: graczom pojawił się problem z lagami

Prawdopodobną przyczyną nasilenia się lagów w ostatnim czasie jest napływ dodatkowych graczy w okresie świątecznym. Wielu z nich nabyło Diablo 4 na prezent lub sami postanowili spróbować gry, mając wolny czas.

Niestety większa liczba użytkowników oznacza większe obciążenie dla i tak niewydolnych serwerów gry. A to przekłada się na częstsze przerwy, opóźnienia i inne problemy z płynnością rozgrywki.

Można mieć nadzieję, że po świętach, gdy fala nowych graczy opadnie, sytuacja trochę się unormuje. Jednak kłopoty z serwerami Diablo 4 są faktem i wymagają pilnych napraw ze strony deweloperów.

Bez solidnych inwestycji w infrastrukturę i optymalizację, będziemy musieli nauczyć się grać z lagami. A to z pewnością nie jest komfortowa perspektywa dla społeczności fanów Diablo.

Podsumowanie

W moim artykule opisałem frustrujący problem z lagami, z którym od dłuższego czasu zmagają się gracze Diablo 4. Przede wszystkim ci, którzy preferują solową rozgrywkę, narzekają, że lagi czynią grę praktycznie niezdatną do grania. Te przerwy w płynności powodują niekiedy utratę postaci i postępów, na co gracze nie mają wpływu.

Próbowałem dociec źródeł tych irytujących lagów. Wskazałem, że wiele na to wskazuje, iż leżą one po stronie samych serwerów gry, które są po prostu niewydolne. Gracze próbują radzić sobie z tym problemem na przykład przez wyłączenie crossplay, co w pewnym stopniu poprawia płynność. Niestety to nadal tymczasowe rozwiązanie.

Zwróciłem też uwagę na fakt, że fala nowych graczy w okresie świątecznym jeszcze pogarsza sytuację, dodatkowo obciążając serwery. Podsumowując, lagi w Diablo 4 to poważny problem wymagający pilnych działań ze strony twórców gry. Inaczej gracze będą musieli się niestety przyzwyczaić do tej irytującej niedogodności.

Mam nadzieję, że mój artykuł rzetelnie przedstawił skalę frustracji graczy zmagających się z uciążliwymi lagami w Diablo 4. To ważny głos społeczności, który z pewnością powinien zostać usłyszany przez producentów gry.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły