News

Najlepsze budowy nekromantów w Diablo 4: przewodnik po sezonie 2

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański15.01.20246 min.
Najlepsze budowy nekromantów w Diablo 4: przewodnik po sezonie 2

Nekromanta w Diablo 4 oferuje wiele mrocznych i sadystycznych budów, które można stworzyć dla Kapłanów Rathmy w Sanktuarium. Chociaż przedstawiliśmy już naszą propozycję najlepszej budowy nekromanty na początku gry i endgame, poniżej znajdziesz alternatywne budowy warte Twojej uwagi. W ten sposób będziesz mieć najlepszy możliwy wybór, decydując się na najlepsze umiejętności dla nekromanty w Diablo 4, zwłaszcza w kontekście budowy na początku gry i na endgame, gdzie gra staje się naprawdę pikantna.

Najlepsze budowy od początku gry

Budowa postaci w Diablo 4 na początku gry jest kluczowa, aby przejść przez fabułę i dojść do endgame'u. Dla nekromanty warto skupić się na umiejętnościach przywoływania i zadawania obrażeń obszarowych. Oto kilka wskazówek:

Na niskich poziomach dobrze sprawdza się kombinacja Rozrzucone Kości do zadawania obrażeń na odległość oraz Zaraza do szybkiego eliminowania grup przeciwników. Kiedy odblokujemy Mistrzostwo Wojowników Szkieletowych, warto rozwijać armię szkieletów, która będzie wspierać nas w walce.

Bardzo przydatne są również umiejętności Wybuch Trupa oraz Macki Trupa z runami ulepszającymi zasięg i obrażenia. Pozwalają one kontrolować pole walki i zadawać duże obrażenia obszarowe. Na wyższych poziomach dobrze sprawdzą się Żniwa Śmierci oraz Armia Umarłych do przywoływania potężnych sojuszników.

Księga Umarłych

W Księdze Umarłych na początku gry skupmy się na umiejętnościach:

 • Podnieś Szkielet (poziom 1)
 • Wojownicy Szkieletowi - Zwiadowcy (poziom 5)
 • Magowie Szkieletowi - Cienie (poziom 15)

Pozwoli to na szybkie budowanie armii i zadawanie obrażeń zarówno w walce wręcz, jak i na dystans.

Najlepsze budowy na endgame

Kiedy dotrzemy do endgame'u w Diablo 4, warto zmodyfikować naszą budowę, aby sprostać wyzwaniom końcowej zawartości. Kluczowe stają się umiejętności pozwalające na szybkie zadawanie dużych obrażeń obszarowych i kontrolowanie pola walki.

Bardzo dobra jest kombinacja Krwotok, Mgła Krwi oraz Wybuch Krwi. Razem z runami zwiększającymi zasięg i obrażenia pozwalają na błyskawiczne eliminowanie grup wrogów. Warto też postawić na Grzechot Kości jako główną umiejętność do walki wręcz.

Z Księgi Umarłych przydatni będą teraz Wojownicy Szkieletowi - Żniwiarze oraz Magowie Szkieletowi - Zimno do zadawania obrażeń na dystans. Ważny jest też Golem Kości jako potężny sojusznik w walce wręcz.

Legendarny Kodeks Mocy

W Kodeksie Mocy szukajmy Zarazeńczych Aspektów Ofensywnych oraz Aspektów Uchwytu Żył, które zwiększą obrażenia naszych kluczowych umiejętności obszarowych i krwotocznych.

Czytaj więcej: Najlepsze zestawy umiejętności barbarzyńcy w Diablo 3: Sezon 30

Maksymalizacja obrażeń nekromanty

Aby zmaksymalizować zdolność nekromanty do zadawania obrażeń, należy skupić się zarówno na doborze odpowiednich umiejętności aktywnych, jak i biernych.

Świetnie sprawdzą się tutaj kombinacje typu Krwotok + Wzrost Krwi czy Grzechot Kości + Burza Kości, które pozwalają na zadawanie dużych obrażeń obszarowych. Ważne są też umiejętności wzmacniające szkielety i inne przywołania, jak Nekrotyczny Pancerz.

Z biernych umiejętności kluczowe są Wigor Rathmy do regeneracji many, Przepływ Krwi zwiększający obrażenia oraz Rzeź Krwi dodający obrażenia do krwotocznych zdolności. Dzięki odpowiedniemu doborowi można stworzyć prawdziwie zabójczą kombinację.

Ekwipunek

Do tego potrzebny jest odpowiedni ekwipunek zwiększający szkody, np.:

 • Diadem Grozy (hełm)
 • Szata Przeklętej Krwi (zbroja)
 • Pierścień Krwiożerczy (pierścień)

Dzięki połączeniu umiejętności i wyposażenia nekromanta może zamienić się w absolutną machinę do zadawania obrażeń.

Ulepszanie umiejętności przywołań

Najlepsze budowy nekromantów w Diablo 4: przewodnik po sezonie 2

Jako nekromanta warto też zadbać o swoje przywołania, czyli szkielety, golemy i inne stworzenia. Stanowią one istotne wsparcie w walce.

Podstawą jest rozwijanie Mistrzostwa Wojowników Szkieletowych, które zwiększa ich siłę. Przydatne są też umiejętności takie jak Nekrotyczny Pancerz, dający dodatkowe zdrowie przywołaniom czy Przywództwo zwiększające obrażenia sojuszników.

W Księdze Umarłych na wyższych poziomach dobrze nadają się Wojownicy-Żniwiarze oraz Golem Kości. Można też poświęcić punkt do Przywołania Potężnego Golema, aby wezwać naprawdę silnego sojusznika.

Dobrze rozwinięte przywołania w połączeniu z umiejętnościami wzmacniającymi i wspierającymi mogą stanowić istotną część sukcesu nekromanty w Diablo 4.

W każdej walce warto też używać Dominacji by przejąć kontrolę nad wrogimi jednostkami. Posiadanie dodatkowych sojuszników zawsze jest pomocne!

Legendarnie aspekty i artefakty

Oprócz standardowych umiejętności, dużą siłę nekromancie dodają legendarny Kodeks Mocy oraz potężne artefakty.

W Kodeksie szukajmy przede wszystkim Zarazeńczych Aspektów Ofensywnych oraz Aspektów Uchwytu Żył, które wzmocnią kluczowe zdolności obszarowe i krwotoczne.

Nazwa Bonus Lokacja
Zarazeńczy Aspekt Ofensywny +50% obrażeń Zarazy Uścisk Akkhana, Hawezar
Aspekt Uchwytu Żył +40% obrażeń krwotocznych Zepsuty Grot, Kehjistan

Cenne są też artefakty takie jak Czaszka Chylrany, zwiększająca siłę przywołań, czy Szarfa Katrii dodająca obrażenia do Krwotoku. Dzięki nim nasza postać stanie się jeszcze potężniejsza.

Optymalna konfiguracja Księgi Umarłych

Księga Umarłych to wyjątkowa umiejętność nekromanty, pozwalająca na przywoływanie rozmaitych sojuszników. Warto odpowiednio skonfigurować tę zdolność.

Na początku stawiamy na Podnieś Szkielet (poziom 1) i Wojowników Szkieletowych (poziom 5), aby szybko zdobyć armię do walki wręcz. Następnie dodajemy Magów Szkieletowych (poziom 15) do zadawania obrażeń na dystans.

W endgame można zamienić Zwiadowców na silniejszych Żniwiarzy (poziom 12). Dodatkowo przyda się Golem Kości (poziom 25) jako potężny sojusznik do walki wręcz. Na poziomie 31 można poświęcić go, aby wezwać Potężnego Golema Kości.

Taka konfiguracja zapewnia idealną równowagę między siłą działania na dystans i w walce wręcz. Nekromanta staje się prawdziwym władcą nieumarłych!

Podsumowanie

W artykule przedstawiono przegląd najlepszych budów dla nekromanty w Diablo 4, zarówno na początku gry jak i endgamie. Na start proponuje się kombinację Rozrzuconych Kości i Zarazy, a później rozwijanie armii szkieletów i umiejętności obszarowych. Przydatne są też wskazówki dotyczące konfiguracji Księgi Umarłych.

W endgamie rekomenduje się skupienie na zadawaniu dużych obrażeń AoE za pomocą Krwotoku, Mgły Krwi i Wybuchu Krwi. Porady obejmują także dobór przywołań, biernych umiejętności i ekwipunku maksymalizującego potencjał bojowy.

Ponadto artykuł omawia sposoby na wzmocnienie przywołań nekromanty poprzez Mistrzostwo Wojowników Szkieletowych, Nekrotyczny Pancerz i inne zdolności. Przedstawia również przegląd legendarnych aspektów i artefaktów zwiększających siłę postaci.

Podsumowując, tekst dostarcza kompleksowego poradnika dotyczącego najskuteczniejszych umiejętności, ekwipunku i strategii pozwalających nekromancie dominować na polu bitwy w Diablo 4.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły