News

Sezon 3 w Diablo 4: potężne unikalne przedmioty Uber dla towarzysza

Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski18.01.20245 min.
Sezon 3 w Diablo 4: potężne unikalne przedmioty Uber dla towarzysza

Sezon 3 w Diablo 4 wprowadzi nowego towarzysza - mechanicznego pająka Seneszala. Będzie on skalował się z poziomem twojej postaci i zaoferuje kilka bardzo potężnych umiejętności. Te nowe, legendarnie rzadkie kamienie tuningowe Evernight i Genesis naśladują moce najpotężniejszych przedmiotów w grze i znacząco zwiększają siłę twojego towarzysza. Choć szansa na znalezienie tych tuningów będzie bardzo niska, opłaci się polować, bo zmienią one sposób rozgrywki i dadzą dużą przewagę w walce.

Towarzysz Seneszal - postać Season of the Construct

W trzecim sezonie Diablo 4 pojawi się nowy mechaniczny towarzysz - Seneszal. Jest on dziełem legendarnego maga Zoltana Kulle. Ten pająkowaty konstrukt będzie skalował się z poziomem postaci gracza i według zapowiedzi deweloperów jego moce mogą z łatwością przewyższyć umiejętności samego bohatera.

Seneszal będzie można ulepszać za pomocą specjalnych Kamieni Rządzenia oraz Kamieni Strojenia. Te pierwsze zmieniają podstawową umiejętność towarzysza, a te drugie modyfikują działanie tej zdolności.

Legendarny kamień Evernight

W wywiadzie dla PC Gamera projektant systemów Sean White ujawnił dwa niezwykle rzadkie Kamienie Strojenia - Evernight i Genesis. Mają one naśladować moce najpotężniejszych unikatowych przedmiotów w grze.

O ile nie wiemy nic o Genesis, to Evernight zapowiada się niezwykle interesująco. Przez krótki czas zwiększa on poziom wszystkich umiejętności postaci gracza o 4 punkty, na wzór pożądanego nakrycia głowy Harlequin Crest.

White zdradził, że szanse znalezienia tych Kamieni będą bardzo niskie. Kiedyś tylko ułamek procenta graczy Diablo 4 posiadał Harlequin Crest. Miejmy nadzieję, że w przypadku Evernight i Genesis będzie inaczej.

Nowe kamienie Governing i Tuning zmieniają zdolności towarzysza

Możliwości modyfikacji działania Seneszala zapowiadają się niezwykle interesująco. Dość powiedzieć, że już na starcie mechanicznemu pająkowi nie brakuje oryginalnych i potężnych umiejętności.

Może on na przykład przywoływać kule ognia, które podążają za wrogiem i zadają obrażenia obszarowe. Albo też strzelać promieniem światła, który leczy sojuszników, a przeciwnikom zadaje szkody.

Rodzaj kamienia Działanie
Governing Zmienia podstawową umiejętność
Tuning Modyfikuje działanie umiejętności

Kolejne zdolności bazowe i ich ulepszenia odblokowuje się wraz ze zdobywaniem poziomów. Wraz z postępami rozgrywki Seneszal stanie się śmiercionośną maszyną do zabijania.

Czytaj więcej: Premiera 3 sezonu gry Diablo 4 budzi obawy graczy

Szansa na znalezienie Tuning Stones będzie niska

Póki co niewiele wiemy na temat szans zapadnięcia poszczególnych Kamieni Strojenia. Wiadomo tylko, że najpotężniejsze z nich, czyli Genesis i Evernight, będą niezwykle rzadkie.

Znalezienie Evernight lub Genesis będzie warte pochwalenia się przed znajomymi.

Można się spodziewać, że drop rate tych przedmiotów będzie wynosił ułamek procenta. W końcu mają one dorównywać najrzadszym unikalnym przedmiotom w grze pod względem siły.

Farmienie Kamieni Tuning w lochach Vault

Na szczęście twórcy wprowadzają też sposób na łatwiejsze zdobycie pożądanych Kamieni Tuningu. W sezonie pojawią się nowe losowe podziemia zwane Vault. Można w nich znaleźć wyjątkowo cenne łupy, w tym Tuning Stones wszystkich rodzajów.

Vaulty generują się losowo na mapie. Gracze będą moglifarmić te lochy w poszukiwaniu coraz to potężniejszych Kamieni Tuningu. Być może uda się zdobyć mityczny Evernight lub Genesis.

Sezon 3 zmieni rozgrywkę dzięki nowemu towarzyszowi

Sezon 3 w Diablo 4: potężne unikalne przedmioty Uber dla towarzysza

Trzeci sezon w Diablo 4 zapowiada się niezwykle interesująco. Mechaniczny pająk Seneszal wniesie do rozgrywki zupełnie nowy wymiar. Będzie on nie tylko pomocnikiem w walce, ale też potencjalnym gamechangerem.

Dzięki systemowi Kamieni Rządzenia i Strojenia możliwości konfiguracji towarzysza wydają się nieograniczone. Wyposażony w odpowiednie umiejętności i ulepszenia Seneszal może z łatwością dorównać, a nawet przewyższyć siłą samego bohatera.

Towarzysz świetnie uzupełnia rozgrywkę, a polowanie na coraz to potężniejsze Tuning Stones z pewnością zapewni graczom dodatkową motywację do grania. Już nie możemy się doczekać premiery Season of the Construct!

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono nowości, jakie czekają graczy Diablo 4 wraz z nadejściem trzeciego sezonu. Skupiono się przede wszystkim na nowym mechaniczny towarzyszu zwanym Seneszalem. Ten pająk stworzony przez Zoltana Kulle będzie nie tylko walczył u naszego boku. Da się go również customizować za pomocą specjalnych kamieni, które zmieniają jego umiejętności.

W tekście skupiono się głównie na opisaniu dwóch niezwykle rzadkich i potężnych Kamieni Tuningu - Evernight i Genesis. Mają one naśladować moce najrzadszych unikalnych przedmiotów w grze, więc znalezienie ich to duża rzecz. Artykuł ostrzega jednak, że szansa dropu tych tuningu będzie bardzo niska. Na szczęście przedstawiono też sposób na łatwiejsze farmienie Kamieni Tuningu - w nowych lochach Vault.

Podsumowując - trzeci sezon Diablo 4 zapowiada się bardzo interesująco. Możliwość zdobywania coraz to potężniejszych Kamieni Tuningu dla Seneszala zapewni graczom dodatkową motywację do grania. Towarzysz ten zmieni też sposób rozgrywki i walki z przeciwnikami. Już nie można się doczekać premiery nowej zawartości!

Mam nadzieję, że chociaż w skrócie udało mi się oddać najważniejsze informacje zawarte w artykule na temat nowości nadchodzących w trzecim sezonie Diablo 4. Zapraszam do przeczytania całości - szczegóły na pewno Was zaciekawią.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski

Jestem zapalonym podróżnikiem po świecie Diablo, odkrywam mroczne zakamarki Diablo 2, triumfy Diablo 3 i tajemnice Diablo 4. Wkraczam w nową erę z Diablo Immortal, wcielając się w bohatera na mobilnych polach bitwy. Zapraszam na wyjątkową podróż przez piekło i nie tylko!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły