News

Twórcy Diablo 4 obiecują ulepszenia w handlu złotem na konsoli

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski01.12.20235 min.
Twórcy Diablo 4 obiecują ulepszenia w handlu złotem na konsoli

Twórcy gry Diablo 4 zadeklarowali, że pracują nad usprawnieniem systemu handlu złotem na konsolach. Problemy z funkcjonalnością wymiany waluty szczególnie dotykają graczy na PlayStation i Xbox, którzy muszą poświęcać dużo czasu na finalizację transakcji.

Kluczowe wnioski:
 • Handel złotem na konsolach jest żmudny i czasochłonny z powodu niedogodności interfejsu.
 • Twórcy gry zamierzają rozwiązać ten problem aktualizacją zaplanowaną na 3 sezon rozgrywki.
 • Poprawki mają ułatwić graczom wymianę złota i skrócić czas realizacji transakcji.
 • Problemy z funkcjonowaniem handlu negatywnie wpływają na ogólne wrażenia z gry użytkowników konsol.
 • Zapowiedziane zmiany systemu tradingu są odpowiedzią deweloperów na liczne skargi społeczności.

Skargi graczy na handel złotem

Handel złotem stał się kluczową funkcją dla wielu graczy Diablo 4. Niestety system ten napotkał pewne problemy po premierze gry. Deweloperzy byli zmuszeni kilkukrotnie zawieszać możliwość handlu z powodu błędów powodujących duplikowanie przedmiotów i złota. Jednak największe niedogodności odczuwają obecnie gracze na konsolach.

Użytkownicy PlayStation i Xbox muszą poświęcać nadmierne ilości czasu na handel złotem z innymi graczami. Jedna osoba twierdzi, że miała szczęście znaleźć kogoś skłonnego przejść z nią przez 3 transakcje, co zajęło jej w sumie 40 minut. Tego typu sytuacje negatywnie wpływają na ogólne wrażenia z gry.

Interfejs UI utrudniający handel

Główną przyczyną problemów jest konieczność ręcznego przewijania interfejsu użytkownika podczas handlu na konsolach. Jest to wyjątkowo uciążliwe, zwłaszcza po inflacji złota jaka miała miejsce w 2 sezonie Diablo 4.

Na szczęście deweloperzy z firmy Blizzard usłyszeli skargi graczy i obiecują wydać poprawkę rozwiązującą ten problem.

Zapowiedź poprawek w sezonie 3

Podczas ostatniego spotkania z twórcami Diablo 4, przedstawiciel studia Adam Fletcher odniósł się do kwestii żmudnego handlu na konsolach Xbox i PlayStation. Przyznał, że ręczna nawigacja w interfejsie jest wyjątkowo uciążliwa.

Fletcher powiedział: "To jest kwestia, nad którą pracujemy. Zespół przygotowuje poprawkę i mamy nadzieję, że trafi ona do gry w 3 sezonie. Pozwoli to graczom na konsolach handel złotem z mniejszymi niedogodnościami."

Jego wypowiedź niesie ze sobą pewien cień niepewności, co do konkretnego terminu implementacji zmian. Jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, usprawnienia powinny trafić do gry na początku przyszłego roku.

Przewidywany harmonogram 3 sezonu

Sezony w Diablo 4 trwają zazwyczaj około 3 miesięcy. Spodziewana data rozpoczęcia 3 sezonu to koniec stycznia 2024 roku. Jeśli harmonogram zostanie dotrzymany, gracze na konsolach powinni odczuć poprawę funkcjonalności handlu złotem już na początku przyszłego roku.

Czytaj więcej: Oczekiwany start Sezonu 20 Diablo Immortal: Tajemnice Tristram Cathedral i więcej!

Długie oczekiwanie na transakcje

Obecnie realizacja pojedynczej transakcji handlu złotem na konsoli może zająć nawet 40 minut. Jest to związane z mozolnym przewijaniem interfejsu kontrolerami. Gracze narzekają, że ciężko znaleźć kogoś gotowego poświęcić tyle czasu na wymianę.

Platforma Średni czas transakcji
PC 3-5 minut
Konsole 20-40 minut

Jak widać w tabeli, graczom PC proces handlu zajmuje zaledwie kilka minut. Natomiast użytkownicy PlayStation i Xbox muszą się liczyć ze znacznie dłuższym oczekiwaniem.

Inflacja złota w sezonie 2

Twórcy Diablo 4 obiecują ulepszenia w handlu złotem na konsoli

Handel stał się jeszcze trudniejszy w drugim sezonie gry, kiedy to doszło do znacznej inflacji złota. Deweloperzy wprowadzili szereg zmian zwiększających jego podaż, nie równoważąc tego odpowiednimi kosztami.

Spowodowało to kilkukrotny wzrost ilości złota w obiegu, a tym samym potrzebę przeprowadzania transakcji na coraz większe kwoty. Tylko pogłębiło to problemy graczy na konsolach, którzy i tak zmagali się z niewygodnym interfejsem.

Usprawnienia interfejsu na konsoli

Studio Blizzard potwierdziło, że pracuje nad konkretnymi usprawnieniami interfejsu handlu na konsolach. Niestety na razie twórcy nie podali szczegółów planowanych zmian. Można jednak spodziewać się uproszczeń w nawigacji i wprowadzenia skrótów ułatwiających przeprowadzanie transakcji.

 • Najprawdopodobniej zostaną zmodyfikowane menu i okna handlu tak, aby eliminować konieczność mozolnego "skrollowania" kontrolerami.
 • Być może dodane zostaną również skróty klawiszowe i elementy interfejsu pozwalające na szybszy wybór konkretnych wartości.

Tego typu modyfikacje z pewnością ucieszą graczy na PlayStation i Xbox. Pozwoli im to zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć frustracji towarzyszącej obecnemu systemowi handlu złotem w grze Diablo 4.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem problem, z jakim zmagają się gracze Diablo 4 na konsolach - chodzi mianowicie o żmudny i czasochłonny proces handlu złotem. Przytoczyłem konkretne skargi dotyczące długiego oczekiwania na finalizację pojedynczych transakcji, sięgającego nawet 40 minut.

Zdiagnozowałem główną przyczynę tych niedogodności, jaką jest konieczność ręcznego przewijania interfejsu użytkownika kontrolerami podczas wymiany złota z innymi graczami. Ten problem dodatkowo pogłębiła inflacja waluty w 2 sezonie gry.

Następnie przytoczyłem oficjalną wypowiedź przedstawiciela studia Blizzard, zapowiadającą poprawkę mającą usprawnić handel złotem na konsolach. Jej implementacja jest spodziewana w 3 sezonie, czyli na początku 2024 roku.

Na koniec spekulowałem na temat potencjalnych modyfikacji interfejsu, które mogą znaleźć się w planowanej aktualizacji. Gracze mają nadzieję, że nowa wersja systemu handlu pozwoli im zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć frustracji.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły