News

Sezon 4 Diablo 4 – kiedy się zaczyna, kiedy kończy Sezon 3?

Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski17.02.20244 min.
Sezon 4 Diablo 4 – kiedy się zaczyna, kiedy kończy Sezon 3?

Sezon 3 w Diablo 4 wprowadził wiele zmian i kontrowersji wraz ze swoimi konstruktami. Sezon zbliża się ku końcowi w kwietniu. Ale czego mogą spodziewać się fani w następnym sezonie i kiedy rozpocznie się Sezon 4? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o dacie zakończenia Sezonu 3 i dacie rozpoczęcia Sezonu 4 w Diablo 4.

Sezon 3 Diablo 4 kończy się 16 kwietnia 2024

Obecny przepustka bitewna wskazuje, że Sezon 3 Diablo 4 zakończy się 16 kwietnia 2024 roku. Oznacza to, że trzeci sezon gry akcji RPG potrwa około trzech miesięcy, zgodnie z harmonogramem wydawniczym studia Blizzard.

Choć Sezon Konstruktów nie zdobył takiej popularności jak poprzedni Sezon Krwi, to jednak przyniósł ze sobą szereg pozytywnych zmian i usprawnień jakości życia w Diablo 4. Niektórzy gracze będą tęsknić za swoim Towarzyszem Seneszalem, gdy już odejdzie wraz z końcem sezonu.

Sezon 4 Diablo 4 zaczyna się tego samego dnia co koniec Sezonu 3

Bazując na harmonogramie Blizzarda, Sezon 4 Diablo 4 powinien rozpocząć się dokładnie 16 kwietnia, czyli w dniu zakończenia Sezonu 3. Studio zazwyczaj trzyma się cyklu trzymiesięcznych sezonów.

Co prawda między Sezonem 1 a 2 była 11-dniowa przerwa, jednak Sezon Konstruktów zaczął się od razu po zakończeniu Sezonu Krwi. Dlatego można założyć, że podobnie będzie z nadejściem Sezonu 4, chyba że Blizzard niespodziewanie zmieni plany.

Oficjalne szczegóły Sezonu 4 wciąż nieznane

Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat motywu przewodniego Sezonu 4 ani zmian, jakie przyniesie. Wielu graczy ma jednak nadzieję na poprawki w systemie itemizacji i zwiększenie przestrzeni ekwipunku.

Czytaj więcej: Oczekiwana data startu 6. sezonu Ladder w Diablo 2 Resurrected - Poznaj szczegóły!

Sezon 3 Diablo 4 nie zyskał tak dużej popularności jak poprzednik

Choć Sezon Konstruktów wprowadził sporo nowej zawartości do Diablo 4, to nie spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem jak poprzedzający go Sezon Krwi. Widać to choćby po mniejszej aktywności graczy i gorszych ocenach aktualnego sezonu.

Główne zastrzeżenia fanów dotyczą mało ekscytującej tematyki konstruktów, niewystarczających zmian w balansie klas postaci oraz niezbyt hojnych nagród za wyzwania sezonowe.

Słabsze oceny od graczy

Sezon Konstruktów oceniany jest dużo słabiej niż poprzednie rozdziały Diablo 4. Gracze narzekają na niewielką ilość nowej zawartości, problemy z balansem rozgrywki i zbyt małe nagrody.

Wiele kontrowersji wprowadził Sezon Konstruktów w Diablo 4

Sezon 4 Diablo 4 – kiedy się zaczyna, kiedy kończy Sezon 3?

Trzeci sezon Diablo 4 przyniósł ze sobą sporo zmian, które wywołały mieszane reakcje wśród graczy. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych było wprowadzenie płatnego systemu wzmocnień przedmiotów w skarbcu.

To rozwiązanie spotkało się z dużą krytyką, ponieważ gracze uznali je za zbyt "płatne do wygrania". Dodatkowo pojawiły się głosy o zbyt agresywnej monetyzacji Diablo 4 przez Blizzarda.

Seneszal jako towarzysz

Kolejnym spornym dodatkiem był Seneszal - NPC, który towarzyszy graczowi w wyprawach i wspiera go w walce. Część fanów uważa tę mechanikę za zbyt ułatwiającą rozgrywkę.

Gracze liczą na lepszą itemizację i więcej miejsca w skarbcu w Sezonie 4

Fani Diablo 4 z nadzieją czekają na nadejście Sezonu 4, licząc że przyniesie on poprawki najbardziej newralgicznych aspektów gry. Wśród najczęściej zgłaszanych postulatów są lepsza itemizacja oraz rozszerzenie skarbca.

Obecny system lootowania nie daje satysfakcji, a ekwipunek jest zbyt mały jak na ilość zbieranych przedmiotów

Te dwa elementy są według społeczności kluczowe dla poprawy ogólnych wrażeń z Diablo 4. Gracze liczą, że Blizzard je zmodyfikuje w nadchodzącym sezonie.

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie tematyka Sezonu 4 Diablo 4

Blizzard jak na razie nie zdradził żadnych konkretów na temat motywu przewodniego i głównych elementów rozgrywki w Sezonie 4. Można się jednak spodziewać, że nawiąże on do wydarzeń fabularnych.

  • Nowe przeciwniki i bossowie
  • Unikatowe przedmioty i buildy postaci

Jak zawsze pojawi się też nowa Przepustka Bitewna z nagrodami do odblokowania. Szczegóły zapewne poznamy tuż przed startem Sezonu 4.

Podsumowanie

W powyższym artykule dowiedzieliśmy się, że trzeci sezon Diablo 4, Sezon Konstruktów, dobiega końca 16 kwietnia 2024 roku. Tego samego dnia ma ruszyć czwarty sezon gry - Diablo 4 season 4. Nie wiadomo jeszcze, jakie nowości przyniesie, ale gracze liczą przede wszystkim na lepszą itemizację i rozszerzenie skarbca. Sezon 3 nie zachwycił fanów tak, jak poprzednik, więc oczekiwania wobec Sezonu 4 są spore.

Podsumowując, zgodnie z dotychczasowymi informacjami Diablo 4 season 4 ma wystartować 16 kwietnia, dokładnie w dniu zakończenia trzeciego sezonu. O szczegółach i zmianach dowiemy się zapewne tuż przed premierą.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski

Jestem zapalonym podróżnikiem po świecie Diablo, odkrywam mroczne zakamarki Diablo 2, triumfy Diablo 3 i tajemnice Diablo 4. Wkraczam w nową erę z Diablo Immortal, wcielając się w bohatera na mobilnych polach bitwy. Zapraszam na wyjątkową podróż przez piekło i nie tylko!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły