Diablo 3

Obrona Ziemi Świętej - krucjaty w Diablo 3 zapowiedziane!

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański09.09.20234 min.
Obrona Ziemi Świętej - krucjaty w Diablo 3 zapowiedziane!

Fani gier akcji RPG z niecierpliwością wyczekują kolejnej odsłony popularnej serii Diablo. Po wielu miesiącach oczekiwań, twórcy w końcu zdradzili szczegóły dodatku do Diablo 3 zatytułowanego "Obrona Ziemi Świętej". Gracze będą mogli wcielić się w krzyżowców i stawić czoła hordom demonów opanowującym Ziemię Świętą.

Czy dostępna będzie nowa klasa postaci w Diablo 3? Tak - krzyżowcy!

Największą nowością w dodatku będzie wprowadzenie kompletnie nowej klasy grywalnej postaci - krzyżowców. Będzie to pierwsza tak ogromna aktualizacja od czasu premiery Diablo 3. Krzyżowcy to wojownicy znani ze średniowiecznych krucjat, walczący w imię swojej wiary. W grze będą oni posługiwać się mieczem, tarczą i toporem, a ich umiejętności pozwolą zadawać duże obrażenia z bliskiej odległości oraz chronić sojuszników. To dobra wiadomość dla graczy lubiących styl walki "twarzą w twarz".

Jakie nowe obszary pojawią się w grze Diablo 3? Królestwo Sanktuarium i tereny wokół Arreat Crater.

Oprócz nowej klasy postaci, gracze będą mogli zwiedzić zupełnie nowe lokacje osadzone w klimacie Bliskiego Wschodu. Głównym obszarem będzie Królestwo Sanktuarium nawiązujące do Jerozolimy z czasów wypraw krzyżowych. Oprócz gwarnych bazarów i pałaców, nie zabraknie też mrocznych lochów i katakumb pełnych niebezpieczeństw. Kolejnym ważnym miejscem będą okolice Arreat Crater znane fanom z poprzednich części. Teraz będzie można zobaczyć tereny w promieniu wielu kilometrów od legendarnego krateru.

Kiedy nastąpi premiera dodatku do Diablo 3 pt. "Obrona Ziemi Świętej"? W 2023 roku.

Twórcy ogłosili, że dodatek "Obrona Ziemi Świętej" zadebiutuje w trzecim kwartale 2023 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale można spodziewać się premiery pomiędzy lipcem a wrześniem. Dodatek będzie dostępny na wszystkich platformach, na których można grać w Diablo 3, czyli PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Co to są krucjaty i krzyżowcy w kontekście gry Diablo 3? Nowa klasa postaci nawiązująca do rycerzy z epoki krucjat.

Obrona Ziemi Świętej - krucjaty w Diablo 3 zapowiedziane!

Krucjaty to wyprawy rycerzy chrześcijańskich do Ziemi Świętej organizowane w średniowieczu w celu odzyskania Jerozolimy z rąk muzułmanów. Uczestników tych wypraw nazywano krzyżowcami. W grze Diablo 3 krzyżowcy to nowa klasa postaci, której umiejętności i wygląd nawiązują właśnie do średniowiecznych rycerzy biorących udział w krucjatach. Dzięki temu rozgrywka i fabuła dodatku świetnie odzwierciedlają realia historyczne.

Jakie nowe moce i umiejętności otrzymają krzyżowcy w Diablo 3? M.in. nowe zdolności ofensywne i wspierające sojuszników.

Krzyżowcy będą mogli korzystać z wielu unikalnych mocy niedostępnych dla innych klas postaci. Przede wszystkim otrzymają szereg nowych ataków wręcz przy użyciu broni białej, które zadadzą duże obrażenia przeciwnikom. Ale oprócz siły, krzyżowcy będą też wspierać sojuszników zdolnościami leczniczymi i ochronnymi. Będą mogli na przykład otaczać ich tarczą, zwiększać parametry obronne czy leczyć obrażenia. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w drużynie.

Jak zmieni się rozgrywka w Diablo 3 po dodaniu krzyżowców? Będzie możliwa głębsza kooperacja i wsparcie drużyny.

Wprowadzenie krzyżowców to duża zmiana w rozgrywce i meta-grze Diablo 3. Dotąd większość klas postaci była nastawiona głównie na zadawanie obrażeń. Teraz pojawi się opcja bycia wsparciem dla drużyny, co otwiera zupełnie nowe możliwości kooperacji. Dzięki umiejętnościom krzyżowca będzie można lepiej chronić sojuszników przed atakami bossów i hord przeciwników. A ich ataki będą mogły zadać większe obrażenia dzięki wsparciu krzyżowca.

Na czym będzie polegała fabuła dodatku "Obrona Ziemi Świętej" w Diablo 3? Na walce z demonami opanowującymi Ziemię Świętą.

Akcja dodatku przeniesie graczy do Ziemi Świętej, która została opanowana przez demony dowodzone przez nowego, potężnego wroga. Do walki z nimi staną legendarne postacie znane z poprzednich części oraz nowi bohaterowie, w tym grywalni krzyżowcy. Podczas rozgrywki trzeba będzie wyzwolić kolejne obszary Bliskiego Wschodu spod władzy demonów, aby ostatecznie pokonać ich przywódcę i uratować ludzkość. Fabuła zapowiada się niezwykle interesująco i powinna zapewnić dziesiątki godzin emocjonującej zabawy.

Gdzie można znaleźć najświeższe informacje na temat dodatku do Diablo 3? Na oficjalnej stronie gry i profilach w mediach społecznościowych.

Wszelkie nowości na temat "Obrony Ziemi Świętej" publikowane są na bieżąco na oficjalnej stronie diablo3.blizzard.com oraz profilach Diablo w mediach społecznościowych. Tam można śledzić datę premiery, oglądać trailery i gameplaye prezentujące nowości oraz zapoznawać się z informacjami prosto od twórców. To najlepsze źródła, aby być na bieżąco z nadchodzącym rozszerzeniem do jednej z najpopularniejszych gier RPG akcji.

Podsumowanie

Dodatek "Obrona Ziemi Świętej" zapowiada się na ogromną gratkę dla fanów Diablo 3. Wprowadza mnóstwo nowej zawartości w postaci niespotykanej dotąd klasy postaci krzyżowców, fascynujących lokacji osadzonych w realiach Bliskiego Wschodu oraz epickiej fabuły z nowym potężnym wrogiem. To sprawi, że rozgrywka nabierze dodatkowej głębi, a kooperacja w drużynie otworzy nowe możliwości. Przeniesienie akcji do scenerii inspirowanej wyprawami krzyżowymi to strzał w dziesiątkę, który z pewnością przypadnie do gustu graczom. Wszystko wskazuje na to, że "Obrona Ziemi Świętej" będzie hitem 2023 roku wśród gier RPG akcji.

Najczęstsze pytania

Dokładna data nie jest jeszcze znana. Premiera planowana jest na trzeci kwartał 2023, prawdopodobnie pomiędzy lipcem a wrześniem.

Tak, aby zagrać w "Obronę Ziemi Świętej" konieczny będzie zakup dodatku, nie będzie on darmowy.

Na razie twórcy ogłosili tylko krzyżowców jako nową klasę. Możliwe, że w przyszłości dodane zostaną kolejne, ale na razie brak na to konkretnych informacji.

Wymagania powinny być takie same jak w przypadku podstawowej wersji Diablo 3. Szczegółowe dane zostaną podane bliżej premiery.

Tak, akcja dodatku nastąpi po wydarzeniach z Diablo 3 i ponownie pojawią się dobrze znani bohaterowie, którzy staną do walki z nowym zagrożeniem.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Druid w Diablo 4 - najlepszy build na start
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 3 na PC - wymagania sprzętowe gry
Diablo 3Diablo 3 na PC - wymagania sprzętowe gry

Diablo 3 na PC - jakie są wymagania sprzętowe gry? Sprawdź, jaki procesor, karta graficzna, pamięć RAM i system Windows potrzebne są do uruchomienia D3. Porady i konfiguracje zoptymalizowane pod kątem wydajności.

Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego dla graczy?
Diablo 3Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego dla graczy?

Sezon 25 w Diablo 3 przyniesie nową klasę nekromantę, ulepszone przedmioty i mechaniki, wyższy poziom trudności dla hardcore'owców oraz rozszerzoną fabułę i świat gry. Sprawdź co nowego czeka w kolejnym sezonie popularnej gry ARPG od Blizzarda.