News

Overwatch 2 i diablo 4 wracają do Chin w partnerstwie z NetEase przez Blizzard

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski16.04.20243 min.
Overwatch 2 i diablo 4 wracają do Chin w partnerstwie z NetEase przez Blizzard

Fani kultowych gier Blizzarda w Chinach mają powody do radości! Po długim okresie nieobecności tytułów tej kultowej firmy na rynku chińskim, Blizzard właśnie podpisał nową umowę wydawniczą z NetEase. Dzięki tej współpracy już tego lata gracze w Chinach będą mogli ponownie cieszyć się kultowymi tytułami, takimi jak Overwatch 2, Diablo 4, World of Warcraft, Starcraft i Hearthstone. Prezydent Blizzarda wyraża entuzjazm z powodu powrotu na tak ważny rynek.

Blizzard podpisuję nową umową z NetEase na powrót gier

Kultowy wydawca gier wideo Blizzard właśnie ogłosił podpisanie nowej umowy wydawniczej z chińską firmą NetEase. Ta współpraca przyniesie powrót ulubionych tytułów Blizzarda na chiński rynek po blisko półtorarocznej przerwie.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku Blizzard był zmuszony zawiesić większość usług gier na terenie Chin z powodu zakończenia poprzedniej umowy wydawniczej właśnie z NetEase. Skutkowało to pożegnaniem graczy z kultowymi produkcjami Blizzarda w styczniu 2023 roku.

Jednak nowa umowa przywraca nadzieję fanom na powrót ulubionych tytułów. Według zapowiedzi samego Blizzarda, już tego lata ich niesamowite światy zostaną ponownie udostępnione graczom w Chinach, dzięki partnerskiej współpracy z NetEase.

Tytułu wraca do Chin latem, w tym Overwatch 2 i Diablo 4

Fani z Chin z pewnością nie mogą się już doczekać powrotu swoich ulubionych gier. Jak podaje sam Blizzard, wraz z rozpoczęciem lata do kraju rozpoczną napływać takie hitowe tytuły jak:

 • Overwatch 2 - najnowsza odsłona kultowej strzelanki zespołowej
 • Diablo 4 - wyczekiwana kontynuacja mrocznej serii RPG akcji
 • World of Warcraft
 • Starcraft
 • Hearthstone

Każda z tych gier ma w Chinach potężną rzeszę oddanych fanów. Powrót tych tytułów na tamtejszy rynek zapewni im dostęp do najnowszych premier i aktualizacji po długiej przerwie.

Nie od dziś wiadomo, że Chiny stanowią jeden z największych rynków dla branży gier wideo na świecie. Ich ponowne włączenie w ekosystem Blizzarda na pewno będzie sporym sukcesem zarówno dla graczy, jak i wydawcy.

Czytaj więcej: najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2

Prezydent Blizzarda cieszy się z powrotu do Chin

Zdjęcie Overwatch 2 i diablo 4 wracają do Chin w partnerstwie z NetEase przez Blizzard

Johanna Faries, pełniąca funkcję Prezydenta Blizzarda, nie kryje entuzjazmu związanego z nową umową wydawniczą. W oficjalnym oświadczeniu stwierdziła, że cała firma jest zachwycona perspektywą powrotu na chiński rynek.

 • "Jesteśmy wdzięczni za ciężką pracę i determinację, by ponownie służyć naszym graczom w tym regionie w ramach odnowionej umowy."

Nie da się ukryć, że nieobecność gier Blizzarda w Chinach pozostawiała spory niesmak wśród tamtejszych graczy. Aktywna scena e-sportowa, w tym dotycząca takich tytułów jak Overwatch, musiała sobie radzić bez udziału chińskich drużyn. Teraz sytuacja wraca do normy, na ogromną radość wszystkich zaangażowanych stron.

Reasumując, podpisanie nowego partnerstwa wydawniczego między Blizzardem a NetEase otwiera drogę do długo wyczekiwanego powrotu kultowych gier na chiński rynek. Gracze z Chin znów będą mogli cieszyć się ich ulubionym tytułami, w tym tak wyczekiwanymi premierami jak Overwatch 2 czy Diablo 4.

Najczęstsze pytania

Zgodnie z zapowiedziami samego Blizzarda, powrót ich tytułów na chiński rynek nastąpi już tego lata 2023 roku. Będzie to możliwe dzięki nowej umowie wydawniczej podpisanej z firmą NetEase.

Wśród gier, które ponownie trafią na chiński rynek, znajdą się takie hitowe tytuły jak Overwatch 2, Diablo 4, World of Warcraft, Starcraft oraz Hearthstone. Będą to zarówno nowe premiery, jak i gry z powrotem otrzymujące aktualizacje.

Zdecydowanie tak. Chiny stanowią jeden z największych rynków dla branży gier wideo na świecie. Powrót Blizzarda do tego kraju po półtorarocznej przerwie jest kluczowy, aby zapewnić dostęp do gier dla ogromnej rzeszy chińskich fanów.

Przyczyną było zakończenie poprzedniej umowy wydawniczej między Blizzardem a firmą NetEase. W listopadzie 2022 roku Blizzard ogłosił zawieszenie większości usług gier w Chinach, a w styczniu 2023 roku chiński gracze musieli pożegnać się z tytułami wydawcy.

Nowa umowa wydawnicza z NetEase jest kluczowa, aby przywrócić dostępność gier Blizzarda na ogromnym chińskim rynku. Prezydent Blizzarda wyraża entuzjazm związany z tą współpracą i możliwością ponownego obsługiwania graczy w tym regionie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Aktualizacja Diablo 4 wprowadza ponownie moc wampiryczne
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły