Diablo 3

Poznaj fabułę Diablo 3 i dodatku Reaper of Souls zanim zagrasz

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański31.08.20233 min.
Poznaj fabułę Diablo 3 i dodatku Reaper of Souls zanim zagrasz

Diablo 3 to kolejna odsłona kultowej serii hack'n'slash, która zadebiutowała na rynku w 2012 roku. Gra oferuje wciągającą i mroczną fabułę osadzoną w gotyckim świecie Sanktuarium, rozbudowany system rozwoju bohatera oraz szybką i dynamiczną walkę z hordami demonów. Przed rozpoczęciem zabawy warto zapoznać się z najważniejszymi elementami gry, aby w pełni docenić jej zalety.

Fabuła i świat Diablo 3

Akcja Diablo 3 rozgrywa się w mrocznym świecie Sanktuarium, 20 lat po wydarzeniach znanych z Diablo 2. Gracz wciela się w jednego z bohaterów, który staje do walki z siłami Piekieł nękającymi krainę. Fabuła obejmuje 5 aktów, podczas których przemierzamy różne lokacje - od wiosek i klasztorów po piekielne lochy. Na drodze głównego bohatera stają setki przeciwników - od prostych pomiotów po potężnych bossów. Sanktuarium kryje też w sobie dziesiątki sekretów i zagadek do odkrycia.

Bohaterowie i klasy postaci

Barbarzyńca

Klasa specjalizująca się w walce wręcz, korzystająca z ogromnej siły fizycznej i zadawaniu obrażeń obszarowych. Może poruszać się szybciej dzięki umiejętnościom takim jak Skok bojowy.

Czarodziejka

Biegła w sztukach magicznych, kontrolująca żywioły ognia, lodu i błyskawic. Posiada umiejętności pozwalające na szybkie eliminowanie grup przeciwników.

Mnich

Wszechstronny wojownik korzystający z szybkości i sprawności fizycznej. Potrafi razić cel pojedyncze uderzenia oraz kontrolować tłumy wrogów technikami obszarowymi.

Akcja i rozgrywka

Walka i system umiejętności

Walka w Diablo 3 jest szybka i dynamiczna. Każda postać ma do dyspozycji szeroki wachlarz umiejętności ofensywnych i wspierających, które odblokowuje wraz ze wzrostem poziomu. Można je dowolnie łączyć ze sobą.

Ekwipunek i przedmioty

Istotną rolę odgrywa zdobywany ekwipunek, który zwiększa statystki i daje premie do umiejętności. Przedmioty dzielą się na pospolite, magiczne, rzadkie i legendarne. Te ostatnie posiadają unikatowe właściwości.

Poziomy trudności i kooperacja

Grę można przechodzić solo lub w kooperacji maksymalnie do 4 graczy. Do wyboru jest 5 poziomów trudności, od łatwego do ekstremalnie wymagającego.

Tryby rozgrywki

Poznaj fabułę Diablo 3 i dodatku Reaper of Souls zanim zagrasz

Kampania dla 1 gracza

Przejście fabularnej kampanii w pojedynkę. Pozwala poznać historię, eksplorować lokacje i rozwijać bohatera.

Kooperacja do 4 graczy

Wspólne przechodzenie gry z innymi graczami online. Pozwala na lepszą koordynację i ułatwia pokonywanie trudniejszych przeciwników.

Przygody i wydarzenia sezonowe

Cykliczne wydarzenia z unikatowymi bossami, przedmiotami i wyzwaniami. Odblokowują dodatkowe nagrody i pozwalają urozmaicić rozgrywkę.

Dodatek Reaper of Souls

Akt V fabuły i Anioł Śmierci

Rozszerza kampanię o piąty akt, w którym przeciwstawiamy się tytułowemu Aniołowi Śmierci - Malthaelowi.

Krucjata i poziomy Paragonów

Wprowadza bezlimitowy system Paragonów, dzięki któremu można w nieskończoność rozwijać bohatera po osiągnięciu max poziomu.

Mnich i kowal legendarnego ekwipunku

Dodaje nową klasę postaci - Mnicha, a także możliwość ulepszania legendarnego ekwipunku u specjalnego kowala.

Społeczność i endgame

Sezony, wyzwania i rankingi

Sezonowe rozgrywki ze specjalnymi wyzwaniami i nagrodami. Pozwalają rywalizować z innymi graczami na rankingach.

Grupy, klany i społeczność

Możliwość dołączenia do grupy lub klanu graczy. Ułatwia kooperację i pozwala wymieniać się przedmiotami.

Endgame i optymalizacja postaci

Po przejściu gry można skupić się na ulepszaniu ekwipunku, Paragonach i pokonywaniu coraz trudniejszych wyzwań w celu optymalizacji bohatera.

Podsumowanie

Diablo 3 to pełnoprawny spadkobierca kultowej serii hack'n'slash. Fabularna kampania, charakterystyczna mroczna atmosfera i satysfakcjonująca walka sprawiają, że gra wciąga od pierwszych minut. Dodatek Reaper of Souls wzbogaca ją o kolejne godziny zabawy, a endgame pozwala cieszyć się rozgrywką przez długie miesiące. Diablo 3 to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów dynamicznej akcji w fantasy świecie.

Najczęstsze pytania

Gra nie ma wygórowanych wymagań i powinna działać nawet na słabszym sprzęcie. Minimalne wymagania to procesor Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon 64 X2, 2 GB pamięci RAM i karta graficzna Nvidia GeForce 7800 GT lub ATI Radeon X1950 Pro.

Podstawowa wersja Diablo 3 na platformie Battle.net kosztuje ok. 100 zł. Dodatek Reaper of Souls to dodatkowe 70 zł. Często gry są dostępne w promocjach.

Diablo 3 to gra z modelem pudełkowym, więc płaci się jednorazowo za zakup. Nie ma mikropłatności ani abonamentu.

Maksymalny poziom doświadczenia to 70, ale dzięki Paragonom można następnie bezlimitowo rozwijać bohatera.

Przejście samej fabuły zajmuje ok. 15-20 godzin. Dodatek Reaper of Souls dodaje kolejne 5 godzin zabawy. Łączny czas rozgrywki to dziesiątki, a nawet setki godzin.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Druid w Diablo 4 - najlepszy build na start
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 3 na PC - wymagania sprzętowe gry
Diablo 3Diablo 3 na PC - wymagania sprzętowe gry

Diablo 3 na PC - jakie są wymagania sprzętowe gry? Sprawdź, jaki procesor, karta graficzna, pamięć RAM i system Windows potrzebne są do uruchomienia D3. Porady i konfiguracje zoptymalizowane pod kątem wydajności.

Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego dla graczy?
Diablo 3Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego dla graczy?

Sezon 25 w Diablo 3 przyniesie nową klasę nekromantę, ulepszone przedmioty i mechaniki, wyższy poziom trudności dla hardcore'owców oraz rozszerzoną fabułę i świat gry. Sprawdź co nowego czeka w kolejnym sezonie popularnej gry ARPG od Blizzarda.