Diablo 4

Sezon 1 Diablo 4 nadchodzi! Co przyniesie graczom?

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski14.10.20237 min.
Sezon 1 Diablo 4 nadchodzi! Co przyniesie graczom?

Fani gier akcji RPG z niecierpliwością wyczekują premiery Diablo 4. Już pierwsze zapowiedzi wskazują, że będzie to prawdziwa gratka dla miłośników mrocznych fantasy. Twórcy obiecują wiele atrakcyjnych nowości i usprawnień w stosunku do poprzednich odsłon kultowej serii. Sprawdźmy zatem, co konkretnie zaoferuje graczom nadchodzący pierwszy sezon Diablo 4.

Nowe klasy postaci w Diablo 4

Barbarzyńca

Barbarzyńca to dobrze znana z poprzednich części klasa postaci obdarzona niszczycielską siłą i zdolna przetrwać najcięższe starcia. W Diablo 4 doczeka się on jednak kilku istotnych modyfikacji. Po pierwsze, będzie mógł poruszać się znacznie szybciej i zwinniej, co pozwoli mu lepiej unikać ciosów przeciwników. Po drugie, otrzyma nowe umiejętności pozwalające na chwilowe wzmocnienie ataków i regenerację zdrowia. Dzięki temu stanie się jeszcze groźniejszym i wytrzymalszym wojownikiem.

Czarodziejka

Kolejną dostępną klasą będzie Czarodziejka, rzucająca potężne zaklęcia i przyzywająca mroczne moce. W Diablo 4 jej możliwości ofensywne zostaną wzmocnione poprzez dodanie umiejętności pozwalających na szybsze ładowanie czarów oraz zwiększenie ich obrażeń. Czarodziejka otrzyma też nowe zdolności defensywne, dzięki którym będzie w stanie lepiej absorbować ataki przeciwników i uleczać rany podczas walki. Stanie się zatem bardziej uniwersalną postacią.

Druid

Trzecią dostępną klasą będzie tajemniczy Druid dysponujący mocami natury. Będzie on mógł przemieniać się w zwierzęta, wzywać magiczne rośliny oraz atakować wrogów żywiołami. Druid z Diablo 4 zyska możliwość przybierania form coraz potężniejszych bestii, a także nowe, groźniejsze zaklęcia bazujące na trujących roślinach i niszczycielskich burzach. Stanie się zatem niezwykle wszechstronną i satysfakcjonującą do grania postacią.

Rozgrywka i mechanika w Diablo 4

Ulepszony system umiejętności

System rozwoju umiejętności bohaterów w Diablo 4 ma być znacznie rozbudowany w porównaniu do poprzednich odsłon. Każda klasa postaci otrzyma o wiele większą swobodę w doborze i ulepszaniu posiadanych talentów. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie wysoce zindywidualizowanych i dopasowanych do stylu gry bohaterów. Gracze docenią też większą ilość punktów umiejętności do wydania i nowe sposoby ich zdobywania.

Mroczniejszy i brutalniejszy świat

Akcja Diablo 4 przeniesie nas do jeszcze mroczniejszych i bardziej przerażających rejonów Sanctuarium. Na graczy czekają pełne grozy lokacje inspirowane gotyckimi horrorami, a także nowe, wyjątkowo krwiożercze potwory. Walka z nimi będzie wymagała nie tylko zręczności, ale też silnych nerwów. Brutalne efekty specjalne i odgłosy dobijanych wrogów tylko spotęgują immersję w przerażającym świecie gry.

Zróżnicowane przeciwniki

Oprócz starych znajomych, takich jak demony i nieumarli, w Diablo 4 pojawią się nowe typy przeciwników. Będą wśród nich m.in. krwiożercze bestie i zmutowane monstra. Każdy typ wroga będzie wymagał nieco innej strategii walki i wykorzystania odpowiednich słabości. Walki z szefami poziomów dodatkowo wprowadzą unikatowe mechaniki, wymuszające zmianę taktyki i współpracę graczy.


Czytaj więcej: Jak Nekromanta zdominował endgame w Diablo 4 - najlepszy build sezonu 1

Otwarty świat i eksploracja Sanctuarium

Większa swoboda ruchu

W przeciwieństwie do poprzednich części, Diablo 4 zaoferuje otwarty świat. Gracze będą mogli swobodnie zwiedzać różne rejony Sanctuarium, odkrywać losowe wydarzenia i napotykać unikatowe grupy potworów. Usunięcie liniowości pozwoli na większą eksplorację i poznanie bogatej mitologii uniwersum Diablo.

Liczne lochy i podziemia

Oprócz otwartych lokacji, nie zabraknie też generowanych losowo podziemi i lochów, znanych z poprzednich części. Będą one pełne pułapek, łupów i niebezpiecznych przeciwników. Eksploracja tych mrocznych jaskiń w poszukiwaniu skarbów stanowić będzie spore wyzwanie, ale też obiecuje satysfakcję z odkrywania ciągle nowych zakamarków.

Mnóstwo sekretów do odkrycia

Twórcy obiecują, że świat Diablo 4 będzie pełen ukrytych skrótów, sekretnych przejść i zagadek środowiskowych. Ich rozwiązywanie pozwoli graczom dotrzeć do wyjątkowych bossów i cennych łupów. Poszukiwanie sekretów ma być dodatkową motywacją do eksploracji i powodować, że każda wizyta w danej lokacji będzie inna od poprzednich.

Endgame i kooperacja w Diablo 4

Sezon 1 Diablo 4 nadchodzi! Co przyniesie graczom?

Walki z bossami i łupy

Końcowe etapy Diablo 4 dostarczą graczom wyjątkowo trudnych starć z bossami, wymagających perfekcyjnej znajomości rozgrywki i współpracy całej drużyny. Pokonanie tych niezwykle potężnych przeciwników będzie nagradzane wyśmienitym ekwipunkiem, zdolnym zadowolić nawet najbardziej wymagających łowców łupów.

Rankingi graczy i wyzwania PvP

Endgame Diablo 4 wprowadzi też możliwość rywalizacji między graczami dzięki rankingom i trybowi PvP. Będzie można porównywać się z innymi pod względem poziomu, statystyk i posiadanego ekwipunku. Tryb PvP zaoferuje z kolei możliwość bezpośredniej walki z innymi graczami i zdobywania wyjątkowych trofeów.

Wsparcie dla kooperacji

Twórcy zapewniają też, że Diablo 4 zostanie zaprojektowane z myślą o kooperacji od samego początku. Gra będzie zachęcać do tworzenia drużyn i wspólnej zabawy na każdym etapie rozgrywki, a nie tylko w endgamie. Dzięki temu przemierzanie mrocznego świata Sanctuarium stanie się jeszcze bardziej emocjonujące.

Graficzna oprawa Diablo 4

Brutalne efekty specjalne

Oprawa wizualna Diablo 4 ma wykorzystywać najnowsze technologie, by jeszcze lepiej oddać mroczny klimat. Płynna animacja, realistyczne oświetlenie i zaawansowane efekty cząsteczkowe sprawią, że walka i umieranie potworów nigdy nie wyglądały tak spektakularnie. Rozbryzgi krwi i odlatujące kończyny potworów zachwycą brutalnością.

Szczegółowe modele postaci

Dużą wagę położono też na jakość modeli wszystkich postaci, zarówno bohaterów, jak i potworów. Dzięki ogromnej ilości detali i realistycznym animacjom, będą one prezentować się niezwykle immersyjnie. Gracze dostrzegą nawet najmniejsze elementy zbroi czy broń, co spotęguje poczucie obcowania z żywym światem.

Mroczne lokacje pełne detali

Oprawa wizualna nie ogranicza się jednak tylko do modeli postaci. Twórcy zadbali też o niezliczone detale w otoczeniu, które sprawią, że świat Diablo 4 będzie po prostu "żył". Cienie, oświetlenie, efekty pogodowe i roślinność sprawią, że gracze na długo zapamiętają mroczny klimat Sanctuarium.

Podsumowanie

Podsumowując, Diablo 4 zapowiada się jako prawdziwa gratka dla fanów mrocznych gier akcji RPG. Rozbudowany system rozwoju bohaterów, przerażające lokacje, nowe potwory i otwarty świat gwarantują setki godzin świetnej zabawy. Gracze docenią też większe możliwości kooperacji i rywalizacji z innymi. Jeśli wcześniejsze odsłony serii przypadły Ci do gustu, Diablo 4 na pewno Cię nie zawiedzie i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Najczęstsze pytania

Konkretna data premiery Diablo 4 nie została jeszcze podana. Wiadomo jedynie, że gra ma zadebiutować w 2023 roku.

Diablo 4 zostało zapowiedziane na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Nie wiadomo czy pojawi się na Nintendo Switch.

Nie, Diablo 4 będzie grą pudełkową w standardowej cenie. Nie będzie też zawierać mikropłatności.

Początkowo grywalnymi klasami będą Barbarzyńca, Czarodziejka i Druid. Możliwe, że po premierze do gry zostaną dodane kolejne.

Tak, Diablo 4 zapowiedziano z trybem PvP, w którym gracze będą mogli walczyć przeciwko sobie. Szczegóły tego trybu nie są jednak jeszcze znane.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Nowe budowy na Assassina w Diablo 2 Resurrected Sezon 6: Najlepsze strategie
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Druid w Diablo 4 - najlepszy build na start
  5. Top-tier budynki barbarzyńca w Diablo 4 - Poziomowanie i gra końcowa w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 4 - data premiery i platformy
Diablo 4Diablo 4 - data premiery i platformy

Po latach oczekiwań ogłoszono Diablo 4! Sprawdź platformy, datę premiery, fabułę, rozgrywkę i nowości w D4. Czy czwarta odsłona serii hack'n'slash od Blizzarda spełni oczekiwania fanów?